pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2021
  • wyświetleń: 4011

[ZDJĘCIA] Kolejne pracownie szkolne służą uczniom, inne powstają

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj

Pracownie obrabiarek i motoryzacyjna w budynku warsztatów samochodowych służą już uczniom. Właśnie rozpoczęły się prace związane z utworzeniem pracowni fryzjerskiej oraz elektrycznej w budynku PZS nr 1 w Pszczynie. Przy ul. Bogedaina trwa gruntowny remont pomieszczeń parteru oraz wejścia głównego.

Pracownia motoryzacyjna w warsztatach szkolnych - 09.2021 · fot. powiat


W "Samochodówce" powstaje nowoczesna pracownia fryzjerska ze stanowiskami między innymi do wykonywania zabiegów, mycia i pielęgnacji oraz zagęszczania i przedłużania włosów, badawcze włosa, laboratoryjne, recepcyjne z poczekalnią oraz stanowisko do ćwiczeń.

Wizualizacja pracowni fryzjerskiej
Wizualizacja pracowni fryzjerskiej


Z kolei w pracowni elektrycznej zostanie utworzonych i wyposażonych pięć stanowisk pomiarowych. Zanim to się stanie, wybrane pomieszczenia dydaktyczne na parterze, korytarz, sanitariaty oraz wejście główne przejdą gruntowny remont. Roboty objęły prace budowlane - wymianę posadzek, gipsowanie, malowanie, wymianę instalacji elektrycznej i oświetlenia na ledowe, wodno-kanalizacyjnej, zamontowana zostanie klimatyzacja, a obiekt dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami głównie poprzez montaż platformy przyschodowej. W kolejnej fazie pracownie zostaną wyposażone w niezbędny sprzęt.

Tworzenie nowoczesnych pracowni zawodowych jest możliwe dzięki pozyskaniu funduszy unijnych.

- Unowocześniamy pracownie zawodowe i tworzymy warunki zbliżone do środowiska pracy, by uczniowie mogli uczyć się zawodu na nowoczesnych urządzeniach i sprzętach. Stawiamy na kształcenie branżowe i techniczne, ponieważ fachowcy są rozchwytywani na rynku pracy - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński.

Warsztaty szkolne - pracownia obrabiarek i wejście do budynku - 09.2021 · fot. powiat


Końcem sierpnia zakończyły się roboty budowlane związane z utworzeniem pracowni obrabiarek i motoryzacyjnej w budynku warsztatów szkolnych. Prace rozbiórkowe, instalacyjne i wykończeniowe prowadzone były w dwóch pomieszczeniach. Remont objął także konserwację posadzki, wymianę drzwi oraz wejście główne do budynku, gdzie wykonany został podest z najazdem i stopniami. Teraz do pracowni zostanie zakupiony dodatkowy sprzęt - w tym frezarka, tokarka, hamownia czy analizator spalin oraz kompleksowy system do pomiarów parametrów pojazdów.

Utworzenie czterech nowoczesnych pracowni kształcenia szacowane jest na ok. 900 tys. zł, z czego 765 tys. zł Powiat Pszczyński pozyskał z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. To kolejne pracownie, które powstaną w powiatowych szkołach ponadpodstawowych. W ciągu ostatnich kilku lat w PZS nr 1 oraz PZS nr 2 powiat utworzył i wyposażył łącznie 11 nowych pracowni za ponad 3,6 mln zł, z czego ponad 2,8 mln zł pochodziło z funduszy unijnych.

Projekt "Praktyczna nauka zawodu w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie - rozbudowa bazy oświatowej, etap II" realizowany jest przez Powiat Pszczyński z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

ar / pless.pl
źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Pszczynie" podaj