pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2021
  • wyświetleń: 1922

Ul. Krzyżanowskiego przy uzdrowisku po rozbudowie

Zakończyła się ważna inwestycja drogowa w Goczałkowicach. Na odcinku od nowo wybudowanej ul. Parkowej do ul. Uzdrowiskowej rozbudowana została ul. Krzyżanowskiego.

Ul. Krzyżanowskiego przy uzdrowisku Goczałkowice-Zdrój po rozbudowie - 29.09.2021 · fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Droga została rozbudowana na odcinku od nowo wybudowanej ul. Parkowej do ul. Uzdrowiskowej, na długości 235 mb. Przebudowa objęła wykonanie nowej drogi o szerokości 5,5 m z asfaltobetonu oraz 2-metrowego chodnika z kostki betonowej, przylegającego do jezdni. W zakres prac weszło również wykonanie odwodnienia jezdni poprzez budowę kanalizacji deszczowej wraz z wpustami ulicznymi.

- Ul. Krzyżanowskiego to ważny szlak komunikacyjny łączący okolice Zdroju z centrum przesiadkowym przy ul. Parkowej. Zakończona inwestycja znacznie ułatwi poruszanie się w tej części naszej miejscowości i uporządkuje ruch w tym miejscu - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Inwestycja była realizowana w ramach drugiego etapu budowy centrum przesiadkowego. Prace za ponad 953 tys. zł wykonała Firma Handlowo-Usługowa "Diego" z Wisły Małej, która wygrała przetarg ogłoszony przez Urząd Gminy.

ar / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.