pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2021
  • wyświetleń: 822

Recydywista przekraczający prędkość bez prawa jazdy na dłużej

Policjanci z pszczyńskiej drogówki w Goczałkowicach zatrzymali do kontroli 39-latka, który kierował bez uprawnień, ponieważ jak się okazało, w lipcu za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zostało mu ono zatrzymane na okres 3 miesięcy. Zlekceważył ten fakt. Teraz okres, na jaki będzie miał zatrzymane uprawnienia do kierowania wydłuży się do pół roku.

prawo jazdy, policja
fot. KPP Pszczyna


Taki scenariusz spotkał 39-latka z powiatu gliwickiego końcem lipca. Mężczyzna jednak pomimo zatrzymania uprawnień do kierowania nadal jeździł samochodem.

We wtorek około godziny 19.00 znów był kontrolowany w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Mundurowi zatrzymali mężczyznę w Goczałkowicach-Zdroju, na drodze krajowej numer 1 w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h, a kierowca jechał z prędkością 95 km/h.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości policjanci Wydziału Ruchu Drogowego nałożyli na 39-latka mandat w wysokości 200 złotych i 500 złotych za prowadzenie samochodu bez wymaganych uprawnień. Oprócz tego na jego konto trafiły 4 dodatkowe punkty karne.

Ponadto okres utraconych uprawnień do kierowania automatycznie został wydłużony z 3 do 6 miesięcy. Warto przypomnieć, że jeśli po raz kolejny zdecyduje się wsiąść za kierownicę, będzie musiał zdać egzamin na prawo jazdy, aby odzyskać uprawnienia.

Przypominamy: od 18 maja 2015 roku kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkości w obszarze zabudowanym o minimum 50 km/h musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres trzech miesięcy. Policjant w takiej sytuacji nakłada także na kierowcę mandat od 400 do 500 zł i 10 punktów karnych.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.