pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 24 września 2021
  • wyświetleń: 4518

Za kilka dni GDDKiA zlikwiduje przejście dla pieszych przez DK-1

GDDKiA informuje, że przejście dla pieszych przez DK-1 na skrzyżowaniu z ul. Borowinową zostanie zlikwidowane. Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu rozpocznie się 27 września.

dk-1 przejście
fot. UG Goczałkowice-Zdrój


Do Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój wpłynęło zawiadomienie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - Oddział w Katowicach Rejon w Pszczynie, o wprowadzeniu zmiany organizacji ruchu, polegającej na likwidacji przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Borowinową w Goczałkowicach-Zdroju. Wprowadzenie zmiany organizacji ruchu rozpocznie się 27 września.

O zamiarze zlikwidowania przejścia informowaliśmy już w kwietniu br. W połowie listopada 2020 roku GDDKiA przeprowadziła pomiary ruchu pieszych na przejściu dla pieszych w rejonie skrzyżowania z ul. Borowinową. Obserwowano ruch w ciągu dwóch dni, w godz. 6.00-9.00 oraz 14.00-17.00. W wyniku badań, jednego dnia na przejściu zarejestrowano 4 pieszych, a drugiego - tylko jedną osobę.

- Wobec znikomego natężenia ruchu pieszego na przedmiotowym przejściu dla pieszych oraz biorąc pod uwagę aspekty bezpieczeństwa ruchu drogowego (lokalizacja przejścia na łuku poziomym, ekrany akustyczne, nieprzestrzeganie obowiązującego ograniczenia prędkości 70 km/h) zachodzą przesłanki do jego likwidacji. Zatem informujemy, że w bieżącym roku przedmiotowe przejście zostanie zlikwidowane, planowany termin do końca III kwartału br. - informowała wówczas Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

Jednocześnie GDDKiA przychyliła się do wniosku składanego przez gminę Goczałkowice-Zdrój, o poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych w rejonie ul. Stawowej. Zarządca DK 1 informował w kwietniu br., że "docelową kompensacją dla likwidowanego przejścia dla pieszych będzie budowa sygnalizacji świetlnej wzbudzanej wraz z budową dedykowanego oświetlenia i budową dojść w rejonie przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu DK 1 z ul. Stawową". To zadanie miało zostać zgłoszone do centrali GDDKiA w ramach Planu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na przejściach dla pieszych.

ab / pless.pl, źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.