pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 15 września 2021
  • wyświetleń: 754

Jak działa laserowa korekcja wzroku

Materiał partnera:

Masz dość okularów, które wbijają się w nos i wiecznie są zaparowane? A może cierpisz na nawracające zapalenie spojówki spowodowane noszeniem soczewek? Istnieje rozwiązanie, które może pomóc ci uporać się z wadą wzroku na dobre. Mowa o laserowej korekcji wzroku, która zyskuje coraz większą popularność ze względu na swoją skuteczność!

Akcesoria korygujące wzrok umożliwiają normalne funkcjonowanie na co dzień osobom z wadami wzroku. Są jednak dalekie od ideału. Soczewki wymagają regularnego zakładania i zdejmowania, zaopatrywania się w specjalny płyn i dbania o antyseptyczność zestawu. Z kolei okulary łatwo zgubić lub zbić. Ich szkła w zimowym sezonie łatwo ulegają zaparowaniu, co bywa bardzo uciążliwe.

Nic dziwnego, że wielu krótkowidzów i dalekowidzów marzy o alternatywie, która pozwoliłaby im zapomnieć o wadzie raz na zawsze. Takie rozwiązanie już istnieje - to laserowa korekcja wzroku. Ten rewolucyjny zabieg traktuje się z coraz większym zaufaniem. Pozwala on na skuteczne, trwałe i szybkie pozbycie się wady wzroku. Owszem - jest znacznie bardziej kosztowne niż zakup okularów. Niemniej, w ostatecznym rozrachunku takie rozwiązanie zdecydowanie się opłaca!

Laserowa korekcja wzroku - na czym polega zabieg?Najpowszechniejsze wady wzroku - krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm - wynikają z nieprawidłowego ukształtowania rogówki, która jest zbyt wypukła lub wklęsła. W efekcie, wiązki światła wpadają na siatkówkę pod niewłaściwym kątem, powodując zaburzenia widzenia. Nosząc okulary lub soczewki, korzystamy z pryzmatu, który nadaje właściwy bieg wiązce światła, w taki sposób, aby obraz na siatkówce uformował się właściwie.

W przypadku laserowej korekcji wzroku chirurg wykorzystuje laser, aby wymodelować rogówkę, dokonując korekcji jej krzywizn. Tym sposobem, wada wzroku zostaje skorygowana - na zawsze! Tak - zabieg ten wykonuje się raz w życiu. Oczywiście, warunkiem jest właściwe wykonanie

Laserowa korekcja wzroku - jak przebiega zabieg?Przed zabiegiem laserowej korekcji wzroku, konieczne jest przeprowadzenie badania wzroku, podczas którego lekarz orzeka, czy wada może zostać skorygowana w ten sposób. Warto wiedzieć, że pierwszym kryterium, które należy spełnić, jest wiek. Laserowej korekcji można dokonać po ukończeniu 21 roku życia. Dzieci nie kwalifikują się więc do takiego zabiegu. Istotnym warunkiem jest również stabilność wady. Trzeba pamiętać, że nie każda wada może zostać skorygowana w ten sposób. Tylko te, wynikające z niewłaściwego ukształtowania rogówki i gałki ocznej, kwalifikują się do korekcji z wykorzystaniem lasera.

Sam zabieg zajmuje zaledwie kilkanaście minut. To nieinwazyjna i bezbolesna procedura, która przebiega pod znieczuleniem miejscowym. Po zakończeniu zabiegu można udać się do domu. Sam okres rekonwalescencji trwa zaledwie kilka dni, chyba że lekarz zaleci inaczej. Podczas jego trwania można wykonywać bez trudu codzienne czynności. Zabieg całkowicie eliminuje wadę wzroku, co pozwala raz na zawsze zrezygnować z okularów!