pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2021
  • 18 września 2021
  • wyświetleń: 1083

Punkt Ekodotacje w Pawłowicach: co można tu załatwić?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Od marca z pomocy w pawłowickim punkcie Ekodotacje skorzystało ponad 300 mieszkańców. Punkt Informacyjny Ekodotacje powstał w Urzędzie Gminy w marcu tego roku i jest odpowiedzią na potrzeby mieszkańców, którzy otrzymują tutaj pomoc przy ubieganiu się o dofinansowanie do szeroko rozumianych inwestycji służących ochronie powietrza. Co konkretnie można w nim załatwić?

Punkt Informacyjny - Ekodotacje w Urzędzie Gminy Pawłowice
Punkt Informacyjny - Ekodotacje w Urzędzie Gminy Pawłowice · fot. UG Pawłowice


W punkcie można uzyskać informacje na temat dotacji do wymiany kotłów, docieplenia budynków czy montażu fotowoltaiki, zarówno w ramach programów gminnych, jak i rządowych. Uruchomienie punktu ma również na celu ułatwienie mieszkańcom gminy aplikowanie o dofinansowanie w ramach Programów "Czyste Powietrze", "Mój Prąd" czy "Moja Woda".

Punkt jest czynny dwa dni w tygodniu - we wtorki od 12.00 do 17.00 oraz środy od 9.00 do 14.00. Informacje są udzielane stacjonarnie lub telefonicznie po wcześniejszym umówieniu się na konkretny termin.

Konsultacje mieszkańcy rezerwują za pomocą modułu e-rezerwacja (bezpośredni link do modułu e-rezerwacje.pawlowice.pl/) lub dzwoniąc na główny numer urzędu gminy tel. 32 47 56 300.

Na stronie internetowej gminy, na górnym pasku, powstała również zakładka Ekodotacje, zawierająca pakiet  informacji, z którymi mieszkańcy mogą zapoznać się przed wizytą w urzędzie.

Punkt Ekodotacje, dzięki kompleksowej obsłudze, zachęca i ułatwia mieszkańcom przeprowadzenie inwestycji, które w efekcie wpływają na poprawę jakości powietrza na terenie gminy Pawłowice. Podczas 60 dni dyżurów z pomocy w punkcie skorzystało już 328 osób.

ar / pless.pl, źródło: UG Pawłowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj