Reklama

Wiadomości

  • 15 września 2021
  • 18 września 2021
  • wyświetleń: 4701

Europejskie Dni Dziedzictwa. Tematem tradycyjne smaki

Za nami:

Skansen - Zagroda Wsi Pszczyńskiej zaprasza już w najbliższą sobotę, 18 września w godzinach 10.00 - 16.00 na kolejną edycję Europejskich Dni Dziedzictwa. Tegoroczne wydarzenie poświęcone jest smakom dziedzictwa - kuchni śląskiej.

rolada


W otoczeniu zabytkowych obiektów architektury drewnianej uczestnicy Europejskich Dni Dziedzictwa 2021 będą mogli zasmakować śląskich specjałów. Na odwiedzających czekają warsztaty kulinarne, degustacje i mnóstwo ciekawych informacji związanych ze śląską kuchnią.

W programie m.in.: kiermasz śląskich maszketów, warsztaty kulinarne, podczas których będzie można poznać i przygotować proste śląskie potrawy, zwiedzanie z przewodnikiem kuchennych kątów w skansenie oraz konkurs wiedzy na temat śląskiej kuchni.

Podczas wydarzenia, kupując rękodzieło "Cuda Misiowe" będzie można wesprzeć Alka - małego mieszkańca Gilowic, który zmaga się z zespołem Dravet. Małe dzieła sztuki wykonuje samodzielnie mama chłopca, a dochód z ich sprzedaży jest przeznaczony na jego leczenie i rehabilitację.

Loading...


Alek ma 7 lat. Intensywnie walczy z opóźnieniem psycho-ruchowym oraz mocno obniżonym napięciem mięśniowym, spowodowanym częstymi, długimi i ciężkimi napadami padaczki. Koszty miesięczne rehabilitacji leczenia oraz specjalistycznego sprzętu są bardzo wysokie.

Zespół Dravet, na który cierpi, to rzadkie, genetycznie uwarunkowane zaburzenie z grupy chorób napadowych. Charakteryzuje się trudnymi do opanowania, lekoodpornymi napadami padaczkowymi oraz narastającymi problemami prawidłowego rozwoju dziecka.

ar / pless.pl

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj