pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 13 września 2021
  • 21 września 2021
  • wyświetleń: 3093

Program Czyste Powietrze - spotkanie w Goczałkowicach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj

Za nami:

We wtorek, 21 września w Urzędzie Gminy odbędzie się spotkanie informacyjne dla mieszkańców. Poświęcone będzie możliwości pozyskania dotacji w ramach programu "Czyste Powietrze".

Reklama

komin, dym, smog
fot. UM Bielsko-Biała


W trakcie spotkania przedstawione zostaną szczegółowe informacje dotyczące ogólnopolskiego programu "Czyste Powietrze", sposobów uzyskania dotacji na wymianę źródeł ciepła oraz na prace termomodernizacyjne budynków.

- Zapraszam wszystkich zainteresowanych mieszkańców. Naszym celem jest zintensyfikowanie działań na rzecz poprawy jakości powietrza w gminie. Zwłaszcza, że zapisy uchwały antysmogowej są jednoznaczne - do końca tego roku muszą zostać wymienione najstarsze kotły. Dlatego realizujemy kolejne etapy Programu Ograniczenia Niskiej Emisji, od czerwca w Urzędzie Gminy funkcjonuje Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze". Możliwości są, dlatego warto z nich skorzystać, w trosce o zdrowie nasze i naszych bliskich - mówi Gabriela Placha, wójt gminy Goczałkowice-Zdrój.

Spotkanie informacyjne dotyczące programu "Czyste Powietrze" odbędzie się we wtorek, 21 września o godz. 16.00 na dużej sali w Urzędzie Gminy (ul. Szkolna 13, I piętro). Ze względu na sytuację epidemiczną, prosimy o zachowanie zasad bezpieczeństwa (maseczki, dezynfekcja, dystans społeczny).

Gminny Punkt Konsultacyjno-Informacyjny Programu "Czyste Powietrze"Punkt znajduje się w pokoju nr 10 (parter) Urzędu Gminy Goczałkowice-Zdrój (ul. Szkolna 13). Funkcjonuje przez trzy dni w tygodniu, w następujących godzinach:

  • poniedziałek 7.30-15.30
  • wtorek 7.30-17.00
  • środa 10.00-12.00


Kontakt z Gminnym Punktem Konsultacyjno-Informacyjnym Programu "Czyste Powietrze" - tel. 605 688 381, mail: ochronapowietrza@goczalkowicezdroj.pl

Program "Czyste Powietrze"Program "Czyste Powietrze" jest skierowany do właścicieli lub współwłaścicieli jednorodzinnych budynków mieszkalnych, lub wydzielonych w budynkach jednorodzinnych lokali mieszkalnych z wyodrębnioną księgą wieczystą. Można pozyskać dofinansowanie do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła spełniające najwyższe normy oraz przeprowadzenia niezbędnych prac termomodernizacyjnych budynku. Dotacja może wynosić do 30 tys. zł dla podstawowego poziomu dofinansowania i 37 tys. zł dla podwyższonego poziomu dofinansowania.

ar / pless.pl

źródło: UG Goczałkowice-Zdrój

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Smog w Pszczynie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Smog w Pszczynie" podaj