pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2021
  • 5 września 2021
  • wyświetleń: 1498

Policja w ten weekend będzie kontrolowała motocyklistów

Za nami:

W dniach 4 i 5 września funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie będą realizowali na terenie naszego powiatu działania związane z bezpieczeństwem motocyklistów na drogach. Podczas tych działań promowane będą właściwe oraz odpowiedzialne postawy tej kategorii użytkowników dróg. Celem jest wyeliminowanie skłonności do zachowań ryzykownych, często bardzo niebezpiecznych.

policja, motocykl
Policja w ten weekend będzie kontrolowała motocyklistów · fot. KPP Pszczyna


W pierwszym półroczu 2021 roku odnotowano 71 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których zginęły 4 osoby, a 78 osób doznało obrażeń ciała. Jednym z priorytetów policji garnizonu śląskiego jest promowanie wśród motocyklistów właściwych i odpowiedzialnych postaw, które w efekcie mają przynieść poprawę bezpieczeństwa tej kategorii użytkowników dróg, jak również pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Wpływ na bezpieczeństwo ma przede wszystkim zachowanie kierujących jednośladami, umiejętność przewidywania, dostosowanie do warunków atmosferycznych, oraz warunków drogowych związanych z natężeniem ruchu, czy infrastrukturą drogową, szacunek dla innych użytkowników dróg, znajomość przepisów oraz zasad bezpieczeństwa.

Ponadto właściwa koncentracja, gotowość do szybkiej reakcji podczas prowadzenia motocykla może przyczynić się do uniknięcia wielu niebezpiecznych zdarzeń. Pozbycie się emocji podczas kierowania motocyklem również ma wpływ na jazdę jednośladem. Nie można zapomnieć o odpowiednich uprawnieniach do kierowania tego typu pojazdami.

Każdy z nas chce bezpiecznie poruszać się po naszych drogach, dlatego rozwaga i rozsądek powinny być priorytetem każdego uczestnika ruchu drogowego.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.