pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 września 2021
  • wyświetleń: 1667

Powiat i pszczyński szpital wesprą chętne szkoły w akcji szczepień

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W całym kraju trwa akcja szczepień przeciwko COVID-19 młodzieży powyżej 12. roku życia. Dyrektorzy szkół zostali zobowiązani do zorganizowania szczepień w placówkach. Z możliwości zaszczepienia się będzie mogła skorzystać także najbliższa rodzina i nauczyciele. Powiat Pszczyński i Szpital Powiatowy w Pszczynie
oferują wsparcie w organizacji akcji.

szczepienie
Powiat wesprze chętne szkoły w akcji szczepień · fot. pixabay.com


Powiat Pszczyński decyzją wojewody śląskiego zajmuje się organizacją punktu szczepień powszechnych. Wspólnie ze Szpitalem Powiatowym w Pszczynie zaoferował pomoc dyrektorom szkół powiatu pszczyńskiego w tym temacie.

W zależności od liczby chętnych szczepienia mogą odbywać się w szkołach bądź w Punkcie Szczepień Powszechnych w Pszczynie zlokalizowanym w pobliżu hali sportowej Powiatowego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

- Dyrektorzy w najbliższym czasie rozeznają zainteresowanie szczepieniem wśród uczniów i na tej podstawie będziemy podejmować kolejne decyzje. Szczepienia przeprowadzi personel szpitala i punktu szczepień powszechnych, a zespół będzie składał się z lekarza i asystenta bądź lekarza i pielęgniarki - mówi Damian Cieszewski, wicestarosta pszczyński. Szczepienia nie są obowiązkowe. Decyzję w tej sprawie podejmują rodzice lub pełnoletni uczniowie.

Do szczepienia przeciwko COVID-19, podobnie jak w populacyjnych punktach szczepień, wymagana będzie zgoda rodzica lub przedstawiciela ustawowego. Rodzic nie musi być obecny przy szczepieniu dziecka.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj