pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 1202

[ZDJĘCIA] Wieliczka i zamek w Dobczycach z Diablakiem

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj

29 sierpnia odbyła się kolejna w tym roku, zorganizowana przez Klub Sportowo-Turystyczny "DIABLAK" wycieczka. Tym razem jej charakter był typowo krajoznawczy a celem była Wieliczka oraz Dobczyce. W trakcie wycieczki uczestnicy zwiedzili Kopalnię Soli w Wieliczce oraz Muzeum Regionalne PTTK im. Władysława Kowalskiego w Dobczycach, zwane popularnie zamkiem.

Wieliczka i Dobczyce z Diablakiem - 29.08.2021 · fot. KST Diablak


Wędrówka po kopalni soli przyniosła turystom wiele wrażeń i uświadomiła, jak duże znaczenie historyczne i gospodarcze miała ta kopalnia dla Państwa Polskiego. Natomiast wizyta w dobczyckim zamku przybliżyła fragmenty średniowiecznej historii Polski. Po zakończonym zwiedzaniu uczestnicy mieli możliwość skorzystania z oferty punktów gastronomicznych w Dobczycach a następnie udali się w drogę powrotną do Pszczyny. Dzień bardzo długi, szczególnie dla najmłodszych uczestników, spędzony był aktywnie a wszyscy bardzo dużo zobaczyli, dowiedzieli się wielu ciekawych informacji i zadowolona grupa turystów, wczesnym wieczorem bezpiecznie wróciła do Pszczyny. W trakcie wycieczki uczestnikom przedstawiona została bogata historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe oraz ciekawostki związane z regionem. Wszystkim uczestnikom należą się podziękowania za zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie się do wprowadzonych w tym zakresie zasad - dziękujemy!

Również w trakcie tej wycieczki uczestnicy wsparli zbiórkę pieniężną dla chorego na SMA Filipka Cholewy - bardzo dziękujemy!

Sobotnia wycieczka zakończyła cykl wyjazdów, które nasz klub realizował pod hasłem "AKTYWNE WAKACJE Z DIABLAKIEM". W sezonie wakacyjnym udało nam się zorganizować łącznie 12 wyjazdów, w tym 4 wycieczki w Tatry (wraz ze zdobyciem Króla Tatr, czyli Gerlacha 2655m n.p.m.), 2 wycieczki rodzinne w Beskid Śląski i w Beskid Mały, 2 wycieczki krajoznawcze (Wyżyna Krakowsko Częstochowska oraz Wieliczka i Dobczyce), 1 wyjazd rekreacyjno-krajoznawczy (termy w Chochołowie i Zakopane) oraz 3 zajęcia na ściance wspinaczkowej. Adresatami wszystkich ww. działań byli przede wszystkim mieszkańcy powiatu pszczyńskiego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Klub Sportowo - Turystyczny "Diablak" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie. Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela.

Koszt wyjazdu dla uprawnionych uczestników wsparty został z dotacji uzyskanej z Powiatu Pszczyńskiego.

Zapraszamy na najbliższe wycieczki/wyjazdy:
11.09.2021r. - wycieczka RODZINNA w Tatry
19.09.2021r. - wycieczka w Gorce - Turbacz
24.09.2021r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej
02.10.2021r. - wycieczka w Tatry - Świnica
16.10.2021r. - wycieczka w Pieniny - Trzy Korony
13.11.2021r. - wyjazd na Termy Chochołowskie

Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, już są lub będą dostępne na stronie klubu kstdiablak.pl

Zapraszamy również do współpracy osoby mające pomysł na rozwijanie działalności KST"Diablak" poprzez wprowadzanie nowych elementów związanych z turystyką, rekreacją, sportem, kulturą - wystarczy zadzwonić lub napisać.

KST Diablak / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Diablak

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Diablak" podaj