pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 3049

[FOTO] Nowa kotłownia i remont w przedszkolu nr 6 w Pszczynie

Wakacje to najlepszy okres na przeprowadzanie remontów w placówkach oświatowych. Tak m.in. było w Publicznym Przedszkolu nr 6 na osiedlu Kolonia Jasna. Urząd Miejski zlecił wykonanie dużych prac modernizacyjnych.

Nowa kotłownia i remont w przedszkolu nr 6 w Pszczynie - 01.09.2021 · fot. UM Pszczyna


Efekty działań dzień przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego oglądał burmistrz Dariusz Skrobol, który spotkał się z wykonawcą remontu.

- Gmina Pszczyna obecnie zarządza 23 placówkami oświatowymi. Dysponujemy rozbudowaną siecią szkół i przedszkoli. Wykorzystujemy przerwę wakacyjną do przeprowadzania prac remontowych. Im lepsze warunki, tym lepszy komfort mają nasi uczniowie i oczywiście przedszkolaki - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

- Modernizacja instalacji wodno-kanalizacyjnej i centralnego ogrzewania wraz z kotłownią gazową to ogromne przedsięwzięcie, które kosztowało ponad 700 tys. zł. Możemy jednak pochwalić się, że kolejna placówka dysponuje nowoczesnymi systemami, które są proekologiczne - dodaje burmistrz.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 723 tys. 475 zł. Inwestycję zrealizowała firma Puchałka Sp. z o.o. z Pszczyny.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano m.in. wymianę instalacji centralnego ogrzewania, instalacji wody zimnej i centralnej ciepłej wody z wymianą armatury wodociągowej, kanalizacji sanitarnej z wymianą przyborów kanalizacyjnych, a także przebudowę instalacji gazowej w zakresie wymaganym do zasilenia zabudowanych urządzeń w kotłowni. W ramach inwestycji przebudowano pomieszczenia łazienki dla dzieci niepełnosprawnych, a także wykonano remont łazienek.

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.