pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2021
  • wczoraj, 11:45
  • wyświetleń: 3334

Remont mostów w Goczałkowicach: wybrano firmę z Sopotu

Spośród 12 ofert jakie wpłynęły w przetargu na remont komisja przetargowa wyłoniła najkorzystniejszą. Złożyła ją firma MOST z Sopotu, która remont dwóch mostów na Wiśle w Goczałkowicach-Zdroju wyceniła na ok. 5,9 mln zł.

remont mostu
Szykuje się remont mostów nad rzeką Wisłą · fot. GDDKiA


Pozostali wykonawcy startujący w przetargu mają czas do 27 września br. na wniesienie ewentualnych odwołań. Jeśli w tym czasie nie wpłyną odwołania, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie mogła przystąpić do podpisania umowy z wybranym wykonawcą.

Remont mostów nad rzeką Wisłą, na obu jezdniach drogi krajowej nr 1 ma zostać wykonany w 12 miesięcy od daty podpisania umowy.

W pierwszej kolejności, po wprowadzeniu tymczasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia robót, zostaną wykonane roboty przygotowawcze. Następnie wykonawca przystąpi do kompleksowego remontu elementów konstrukcyjnych, w tym: dźwigarów głównych, filarów i przyczółków, wymiany łożysk, urządzeń dylatacyjnych, nawierzchni jezdni i chodników, urządzeń odwadniających, barier i barieroporęczy. Wykonane zostanie również zabezpieczenie prześwitu pomiędzy obiektami. Ostatnimi pracami będą czynności związane z przywróceniem docelowej organizacji ruchu.

Ta inwestycja zostanie wykonana ze środków finansowych z budżetu państwa będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. 

ar / pless.pl, źródło: GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.