pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

 • 11 września 2021
 • wyświetleń: 3672

Udane rozpoczęcie ósmego sezonu "Popołudnia dla najmłodszych"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj

Za nami otwarcie sezonu kulturalnego 2021/2022. W środę 8 września zaprosiliśmy na koncert "Kto się czubi, ten się lubi" w ramach cyklu "Popołudnie dla najmłodszych". Tym razem na Sali widowiskowej Pszczyńskiego Centrum Kultury mogli już zasiąść widzowie, chociaż nasze występy można też było oglądać on-line.Na program koncertu złożyły się wiersze Danuty Gellner, Danuty Wawiłow, Wandy Chotomskiej, Hanny Zielińskiej, Ewy Skarżyńskiej oraz Stanisława Karaszewskiego, wybrane z bogatych zbiorów poetyckich dla najmłodszych naszej Miejsko - Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie. Wiersze te mówiły głównie o zachowaniu młodych ludzi - tych pozytywnych, ale także tych niesympatycznych. Była w nich więc mowa o grzeczności, przyjaźni, pomaganiu, ale również o lenistwie, bałaganiarstwie, radościach i smutkach. Tym razem wiersze interpretowała pani Renata Zborowska - organizatorka całego przedsięwzięcia.

Wiersze przeplatane były bardzo sympatycznymi i mądrymi piosenkami w wykonaniu młodych wokalistów. I tak usłyszeliśmy 11 przeróżnych piosenek śpiewanych solo i w duetach. Przed oglądającymi nas on line i na żywo na sali widowiskowej PCKulu wystąpili solo:
 • Madzia Manowska ("Bal moich lalek")
 • Eliza Krzempek ("Mały odkrywca")
 • Zosia Sputek ("Moja klasa III a")
 • Oliwka Pojda ("Bratek Gagatek")
 • Zuzia Grzechnik ("A ja rosnę")
 • Dawid Wilczek ("Mydło" oraz "Zakazany Owoc")


Popołudnia dla najmłodszych - 8.09.2021 · fot. Maciej Wilczek


Duety:
 • Madzia Manowska i Eliza Krzempek ("Misia A, Misia B")
 • Oliwka Pojda i Zosia Sputek ("Jak? Gdzie? Dlaczego?")
 • Ola i Zuzia Zborowskie ("Kto się czubi, ten się lubi" oraz "Duże buty")


Tłem tych występów była scenografia składająca się z mnóstwa maskotek. Można uznać rozpoczęcie sezonu za udane. Wszyscy wykonawcy stanęli na wysokości zadania, wykonali przygotowane przez siebie utwory najlepiej, jak umieli.

Ubolewamy tylko nad tym, że na widowni zasiadło mniej osób niż byśmy sobie wymarzyli. Ale mamy nadzieję, że następnym razem będzie lepiej. Zachęcamy wszystkich rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym do udziału w naszych koncertach, a nauczycieli do wykorzystywania na lekcjach chociaż fragmentów tych programów, bo kontakt z żywym słowem śpiewanym i mówionym ma zawsze pozytywny wpływ na młodego człowieka.

Zapraszamy już dzisiaj na kolejny koncert 18 listopada (czwartek) o 17.00. Chcielibyśmy tym razem zorganizować koncert charytatywny dla Zwierzęcej Arkadii, stąd cały repertuar traktował będzie o zwierzętach. Na nasze koncerty wstęp jest bezpłatny, ale tym razem poprosimy o dary dla bezdomnych zwierząt, którymi opiekuje się Arkadia (karma dla psów, kotów, koni, zabawki, miski, podkłady chłonne, ręczniki i inne rzeczy). Postaramy się także o firmową skarbonkę, gdzie będzie można wrzucić grosik.

Renata Zborowska

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Poezja i muzyka pod 13

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Poezja i muzyka pod 13" podaj