pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 685

Pralki i magle przemysłowe dla Twojej firmy

Materiał partnera:

Są takie branże, gdy konieczne jest bardzo częste, wręcz codziennie pranie tkanin i innych rzeczy. Tradycyjna, kupowana w marketach pralka zazwyczaj nie jest w stanie poradzić sobie w pełni z usunięciem brudu, jeśli mówimy o ilościach prania charakterystycznych dla takich miejsc jak restauracje czy hotele. Zwłaszcza w takich miejscach, gdzie potrzebna jest szybka obsługa i zależy nam, aby cały proces prania trwał jak najkrócej, sprawdzą się pralki przemysłowe. Czym jest pralka przemysłowa a czym magiel przemysłowy? Dla kogo są dedykowane profesjonalne pralki przemysłowe? Na co zwracać uwagę przy zakupach?

Pralka przemysłowaDla większości z nas, wybór pralki do domu nie nastręcza większych trudności. Dobieramy produkt, który odpowiada nam najlepiej pod względem funkcji czy gabarytów. Czasem stawiamy na prostą obsługę, czasem na elektronikę. Mówiąc jednak o rynku urządzeń typu professional, mamy na myśli zaawansowane pralnice przemysłowe, potrzebujące odpowiedniej ilości miejsca. Zazwyczaj w taki sprzęt są wyposażone duże pralnie wodne.

Pralki przemysłowe to urządzenia o dużej funkcjonalności, niezawodności, charakteryzuje je także długa żywotność. Są one ułatwieniem pracy dla wielu branż, a proces prania odbywający się niezwykle szybko, sprawia, że używanie tych pralek jest przyjemnością, gdyż oszczędzamy siły i czas.

wyposażenie pralni


Gdzie zatem sprawdzają się najlepiej? Pierwsza branża to hotelarstwo. Częsta rotacja gości, obowiązujące godziny zameldowania, nacisk na dużą jakość obsługi i czystość w ośrodku, skłaniają hotele i ośrodki do zakupu pralek przemysłowych, aby zapewnić swoim gościom zawsze czyste pościele.

Kolejnym miejscem wymagającym szybkiego i częstego prania są szpitale i placówki medyczne. Dezynfekcja odzieży roboczej, fartuchów, zmian pościelowych i wszystkich materiałów mających kontakt z pacjentem i lekarzem, wymagają częstej wymiany i zachowania sterylności.

Również ośrodki takie jak żłobki, przedszkola potrzebują nieraz bardzo częstej wymiany materiałów. Jak wiemy, dzieci potrafią ubrudzić siebie i wszystko dookoła bardzo szybko i wówczas pojemna pralnica na pewno się przyda.

W domach rodzin wielodzietnych, gdy również musimy prać dużą ilość rzeczy codziennie lub pary razy dziennie, może sprawdzić się pralka półprofesjonalna, która pozwoli nam na włożenie na raz większej ilości prania niż pralki komercyjne.

Rynek oferuje kilka typów pralek profesjonalnych. Standardowe modele oferują przede wszystkim dużą ilość załadunku. Zakupimy zatem pralki o pojemności nawet do 200kg. Pamiętajmy jednak, że są to urządzenia o dużych gabarytach. Pralki półprofesjonalne jest to propozycja dla osób prywatnych, którym pralka ze sklepu agd nie wystarcza. Może ona bowiem pomieścić 5-8kg załadunku i sprawdzi się, jeśli zazwyczaj wykonujesz do 8 prań dziennie. Dla branż, gdzie dezynfekcja odgrywa znaczącą rolę, oferowane są pralnice z barierą higieniczną, czyli takie, które mają oddzielne komory na załadunek i wyładunek.

pralka przemysłowa


Wybór odpowiedniej pralnicy dokonuje się w zależności od potrzeb. Zazwyczaj zwracamy uwagę na wielkość bębna i maksymalny załadunek. Istotna jest także długość cyklu prania, pobór mocy, cena i dodatkowe funkcje. Dodatkowo niektóre modele wymagają dodatkowe przytwierdzenia do podłoża, a pralki wolnostojące posiadają amortyzatory, dzięki czemu podczas wirowania nie ruszają się z miejsca i pracują cicho.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem pralnicy przemysłowej zajrzyj na stronę gp-pralnia.pl/pralki-przemyslowe

magiel elektryczny


Magiel przemysłowySkoro niezbędna jest duża ilość prania, oznacza to również sporą ilość prasowania. Rynek przemysłowy jednak daje możliwości również na tym polu, oferując magiel przemysłowy. Jest to urządzenie służące do prasowania dużych gabarytowo tkanin tj. obrusy, zasłony, ręczniki, pościele. Dlatego wraz z pralką, magiel sprawdzi się w hotelach, restauracjach czy szpitalach. Gdyby pracownicy mieli zajmować się prasowaniem ręcznie, za pomocą klasycznego żelazka, nie można byłoby zachować szybkości i płynności wymiany tychże tkanin. Trwałoby to długo i było kłopotliwe, gdyby klienci zmuszeni byli czekać na czystą pościel czy obrus na stoliku. Użycie magla wpływa na poprawę funkcjonowania każdego obiektu.

Magiel przemysłowy ma prostą konstrukcję, jest wytrzymały i trwały. Jest też niezwykle prosty w obsłudze. Zazwyczaj wystarczy jedynie włożyć tkaninę od frontu i również w tym miejscu ją odebrać. Magiel ma bowiem obrotowy wałek, który pozwala jednocześnie przyjąć i oddać materiał.

Kupując magiel przemysłowy warto zwrócić uwagę na jego wydajność. Ważna jest także szerokość walca - im jest on szerszy, tym szybciej prasuje. Maszyny żywotne i bezawaryjne to domena znanych producentów, postaw zatem na profesjonalny zakup. Same parametry techniczne maszyny możesz dobrać do indywidualnych potrzeb i branży, w jakiej działasz. Przed zakupem sprawdź także opinie o danym produkcie oraz producencie, a zaoszczędzisz rozczarowań.

Profesjonalny magiel przemysłowy znajdziesz na stronie gp-pralnia.pl/magiel-przemyslowy

https://gp-pralnia.pl/magiel-przemyslowy


GastroProduktCzy zawsze najniższa cena profesjonalnego sprzętu to rzecz najistotniejsza? Konsumenci bardzo często patrzą na to, aby cena maszyn była atrakcyjna. Jednak czy profesjonalizm, fachowe doradztwo i wysoka jakość produktów to nie są cechy równie istotne, a może nawet istotniejsze? Nasz oferta produktów pralniczych łączy wszystkie te aspekty, proponując dla państwa najlepszy sprzęt w najlepszej cenie.

Nasza firma dostarcza sprzęt do pralni, branż hotelarskiej, restauracyjnej i wielu innych, korzystając ze współpracy z najlepszym producentem maszyn pralniczych, jaką jest Grandimpianti. Proponujemy innowacyjne i funkcjonalne rozwiązania oraz ekonomiczne maszyny.

magiel przemysłowy


Oferta GastroProdukt Pralnia dostępna także na stronie gp-pralnia.pl/ proponuje pralki, urządzenia do suszenia, urządzenia do prasowania, sprzęt do magazynowania i pakowania, sprzęt do transportu i przewożenia rzeczy w pralni oraz wyposażenie dodatkowe pralni tj. zgrzewarki, środki piorące czy środki ochrony pracowników.

magiel przemysłowy


Pokładając w nas zaufanie, zyskujesz sprzęt dobrej jakości i profesjonalizm.