pless.pl

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 704

Przeszczep włosów - skuteczny sposób na walkę z łysieniem

Materiał partnera:

Nadmierna utrata włosów to częsty problem, zwłaszcza w przypadku mężczyzn, nierzadko wpływający negatywnie na ich poczucie wartości i samopoczucie. Na szczęście są skuteczne sposoby na wyleczenie łysienia. Jednym z nich jest przeszczep włosów.

Whitpress


Przeszczepy włosów metodą FUEPrzeszczep włosów to wykorzystywana z powodzeniem już od wielu lat metoda walki z łysieniem. To rodzaj zabiegu chirurgicznego, który polega na uzupełnieniu ubytków włosów w miejscu ich dużego przerzedzenia bądź pełnej utraty.

Udoskonalanie sposobów przeszczepu włosów sprawia, że ten sposób leczenia łysienia cieszy się coraz większą popularnością. W 2016 roku przeprowadzono już ponad 1,8 miliona udanych zabiegów. Obecnie najskuteczniejszą, a przy tym najmniej inwazyjną i bezpieczną metodą jest FUE (z ang. Follicular Units Extraction).


Na czym polega przeszczep włosów FUE?Przeszczep włosów metodą FUE to zabieg polegający na pobraniu pojedynczych mieszków włosowych z różnych miejsc na ciele. Chwilę przed zabiegiem obszar dawczy jest golony na długość 1 mm. W przeciwieństwie do tradycyjnych sposobów FUE nie wymaga wycinania fragmentów skóry z okolic potylicy. Mieszki są bowiem często pozyskiwane z brody, klatki piersiowej albo kończyn dolnych. Co ważne, w miejscu pobrania materiału powstaje mikroskopijna blizna, która jest niewidoczna gołym okiem. Metoda ta w żaden sposób nie wpływa więc w negatywny sposób na wygląd pacjenta.

Po pobraniu materiału następuje implantacja mieszków włosowych, podczas której pacjent siedzi. Po zabiegu na miejsce, z którego był pobierany materiał, nakładany jest opatrunek. Przeszczep włosów jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym i trwa zwykle od 4 do 8 godzin, w zależności od liczby pobranych graftów.


Dla kogo jest przeszczep włosów FUE?Zabieg przeszczepienia włosów metodą FUE to polecane rozwiązanie dla osób cierpiących na łysienie pourazowe, bliznowaciejące, po oparzeniach i androgenowe. Sprawdzi się też w przypadku ubytków owłosienia w okolicy łonowej, brody, wąsów i brwi. Może być także stosowany w sytuacji występowania blizn.

Przeszczep włosów w DermapointDecydując się na przeszczep włosów, wybierz renomowaną, godną zaufania placówkę. Tylko wtedy możesz mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony w pełni profesjonalny i efektywny sposób. W Gliwicach przeszczepy włosów wykonuje polecany gabinet Dermapoint. Doświadczeni specjaliści dysponują wysokiej jakości, nowoczesnym sprzętem, pozwalającym na sprawne, bezpieczne i skuteczne wykonanie zabiegu.

Poza przeszczepami włosów eksperci wykonują także szereg innych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Zajmują się m.in. laseroterapią, wykorzystując innowacyjne lasery pozwalające na usunięcie zmian naczyniowych, zmarszczek, rozstępów, bruzd, blizn czy przebarwień. Wykonują zabiegi medycyny estetycznej służące nawilżeniu, wygładzeniu i odżywieniu skóry. Zajmują się ponadto depilacją laserową, pozwalającą na skuteczne i długotrwałe pozbycie się niechcianych włosów z nóg, rąk, pach, bikini oraz innych części ciała. Realizują też zabiegi ujędrniające i wyszczuplające ciało.