pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2021
  • 5 września 2021
  • wyświetleń: 1383

Kolejny kiermasz dla Alka z Zespołem Dravet podczas dożynek!

Za nami:

5 września podczas dożynek Gminno-Powiatowych w Pawłowicach będzie można pomóc Alkowi z Gilowic, który zmaga się z zespołem Dravet.

Alek Bugajski
Alek Bugajski z Gilowic zmaga się z zespołem Dravet - przechodzi m.in. ciężkie napady padaczki · fot. Alkowy świat draveciaka / Facebook


Na charytatywnym kiermaszu będzie można kupić rękodzieło wykonane przez mamę chłopca znane pod marką "cuda misiowe", torby i workoplecaki bawełniane, poduszki małe i duże, szydełkowe maskotki, chusty, czapki i kominy z wełny, kartki okolicznościowe, zakładki do książek. Wcześniej podobne stanowiska pojawiły się już na dożynkach z Piasku i Goczałkowicach-Zdroju.

Zapraszają: Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą oraz rodzice Alka.

Alek ma 7 lat i mieszka w Gilowicach. Intensywnie walczy z opóźnieniem psycho-ruchowym oraz mocno obniżonym napięciem mięśniowym, spowodowanym częstymi, długimi i ciężkimi napadami padaczki.
Koszty miesięczne rehabilitacji leczenia oraz specjalistycznego sprzętu są bardzo wysokie.

Zespół Dravet to rzadkie, genetycznie uwarunkowane zaburzenie z grupy chorób napadowych. Charakteryzuje się trudnymi do opanowania, lekoodpornymi napadami padaczkowymi oraz narastającymi problemami prawidłowego rozwoju dziecka.

Alek z zespołem Dravet

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.