pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1526

W Pawłowicach znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej

W czwartek, 26 sierpnia w trakcie prowadzonych prac ziemnych w Pawłowicach został znaleziony pocisk artyleryjski z czasów II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczyli znalezisko oraz pobliski teren do czasu pojawienia się saperów, którzy przetransportowali niewybuch na poligon, aby tam go zneutralizować.

W Pawłowicach został znaleziony pocisk artyleryjski z II Wojny Światowej - 26.08.2021
W trakcie prowadzonych prac ziemnych w Pawłowicach został znaleziony pocisk artyleryjski z II Wojny Światowej. · fot. KPP Pszczyna


26 sierpnia po godzinie 11.00 dyżurny Komisariatu Policji w Pawłowicach został powiadomiony o znalezieniu niewybuchu. Pocisk został ujawniony podczas prac ziemnych w rejonie prowadzonych robót drogowych. Na miejsce natychmiast skierowano policjantów z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego, którzy potwierdzili, że jest to pocisk artyleryjskie o długości ok. 50 cm, prawdopodobnie z czasów II wojny światowej.

O znalezisku powiadomiono Jednostkę Wojskową z Gliwic, a do czasu jej przybycia, miejsce zabezpieczali policjanci. Patrol saperski przybył na miejsce dziś. Niebezpieczne pozostałości po wojnie zostały zabezpieczone w specjalistycznym pojeździe pirotechnicznym i przetransportowane na poligon celem neutralizacji.

W Pawłowicach został znaleziony pocisk artyleryjski z II Wojny Światowej - 26.08.2021
W trakcie prowadzonych prac ziemnych w Pawłowicach został znaleziony pocisk artyleryjski z II Wojny Światowej. · fot. KPP Pszczyna


- Podczas prac polowych, robót drogowych, albo w czasie spacerów po lesie, wycieczek i wędrówek, nadal można natknąć się na taką "pamiątkę" z czasów II Wojny Światowej. Dlatego pamiętajmy, w przypadku znalezienia niewybuchu lub niewypału, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę policji - przypominają pszczyńscy policjanci.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.