pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 27 sierpnia 2021
  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2935

Następny odcinek ul. Pszczyńskiej będzie przebudowany

Powiat Pszczyński przygotowuje projekt przebudowy ul. Pszczyńskiej w Woli. Podpisano umowę z firmą, która wykona dokumentację projektowo-kosztorysową. Będzie to remont dalszego odcinka drogi biegnącej przez gminę Miedźna. Od remontu pierwszego odcinka minęło już 6 lat.

Ulica Pszczyńska w Woli
Ulica Pszczyńska w Woli - 08.2021 · fot. powiat


Zadanie polega na przygotowaniu dokumentacji dla przebudowy ul. Pszczyńskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopalnianą do skrzyżowania z ul. Oświęcimską. Planowane prace mają objąć ok. 2,5-kilometrowy odcinek drogi powiatowej.

Zakres prac projektowych obejmuje m.in. przebudowę jezdni, budowę i przebudowę chodników, zatok i peronów autobusowych oraz kanalizacji deszczowej, jak również przebudowę oświetlenia ulicznego, zjazdów do posesji, rowów przydrożnych i przepustów pod drogą. W ramach zadania wykonany zostanie także projekt czasowej i docelowej organizacji ruchu oraz kosztorys ofertowy i inwestorski.

W sierpniu została zawarta umowa z wykonawcą projektu Biurem Projektowo-Usługowym "ALDA" s.c. z Wodzisławia Śląskiego. Koszt przygotowania dokumentacji wyniesie blisko 160 tys. zł - zadanie zostanie sfinansowane przez Powiat Pszczyński i Gminę Miedźna. Wykonawca ma czas do początku listopada 2022 roku na opracowanie projektu.

Ulica Pszczyńska w Woli
Ulica Pszczyńska w Woli - 08.2021 · fot. powiat


- Współpraca z gminami to jeden z ważnych elementów planowania prac na drogach powiatowych. Tworząc plan przebudowy dróg na kolejne lata, wspólnie ustalamy harmonogram. Z Gminą Miedźna wspólnie sfinansowaliśmy już projekt rozbudowy dróg powiatowych - ul. Miodowej we Frydku i ul. Wiejskiej w Miedźnej. Teraz staramy się pozyskać środki na realizację tej inwestycji - mówi Barbara Bandoła, starosta pszczyński.

- W 2015 roku Powiat Pszczyński przebudował ul. Pszczyńską w Woli do skrzyżowania z ul. Kopalnianą. Teraz chcemy zaplanować remont dalszego odcinka tej drogi - dodaje.

Sześć lat temu ul. Górnośląska w Gilowicach i ul. Pszczyńska w Woli zostały przebudowane na odcinku 2,5-km. Koszt inwestycji wyniósł ponad 4 mln zł, z czego ok. 2 mln zł pochodziło z dofinansowania pozyskanego przez Powiat, ponad 1,6 mln zł z budżetu Powiatu Pszczyńskiego oraz 400 tys. zł z budżetu Gminy Miedźna.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.