pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5570

[ZDJĘCIA] Wypadek na Wiślance - 2 starsze osoby w szpitalu

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj

W czwartek, 26 sierpnia około godziny 12.30 na odcinku drogi krajowej nr 81 w Pawłowicach doszło do zderzenia dwóch pojazdów osobowych. 2 starsze osoby trafiły do szpitala.

Wypadek na Wiślance - 26.08.2021 · fot. Jastrzębie Zdrój - Informacje drogowe, OSP Golasowice


Do zdarzenia doszło około godziny 12.30 na DK-81 w Pawłowicach. Na wysokości zajazdu Wodnik zderzyły się dwa pojazdy: dostawczy Mercedes i osobowy Fiat. Na miejsce skierowano wszystkie służby ratunkowe.

Policjanci Ruchu Drogowego dokonali wstępnych ustaleń z przebiegu zdarzenia drogowego. Zgodnie z którymi kierujący samochodami jechali drogą krajową numer 81, prawym pasem w kierunku Skoczowa. W pewnym momencie 75-letni kierujący samochodem osobowym marki Fiat chcąc skręcić w lewo, zaczął hamować. Nie spodziewał się tego jadący za nim 31-letni mieszkaniec Katowic, który najechał busem na tył osobówki. W efekcie samochód osobowy zatrzymał się dopiero na barierach energochłonnych. W wyniku zdarzenia kierujący i pasażerka doznali obrażeń ciała, w związku z czym zostali przetransportowani do Wojewódzkiego Szpitala w Jastrzębiu-Zdroju.

Wypadek z udziałem dwóch osobówek na Wiślance - 26.08.2021
Wypadek z udziałem dwóch osobówek na Wiślance - 26.08.2021 · fot. KPP Pszczyna


W czasie obsługi tego zdarzenia doszło do kolejnej kolizji, w której uczestniczyły pojazdy Ford i Fiat. Tym razem skończyło się tylko na drobnych obtarciach lakieru. Nikomu nic się nie stało.

Kolizja na Wiślance podczas działań służb  - 26.08.2021
Kolizja na Wiślance podczas działań służb - 26.08.2021 · fot. Jastrzębie Zdrój - Informacje drogowe

Kolizja na Wiślance podczas działań służb  - 26.08.2021
Kolizja na Wiślance podczas działań służb - 26.08.2021 · fot. Jastrzębie Zdrój - Informacje drogowe


Utrudnienia w ruchu trwały do godziny 14.15. Zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek drogowy.

Na miejscu działały zastępy: OSP Golasowice, PSP Jastrzębie - Zdrój, zespół ratownictwa medycznego, policjanci z wydziału ruchu drogowego KPP Pszczyna.

- Będąc uczestnikiem ruchu drogowego pamiętajmy, aby stosować zasadę ograniczonego zaufania do innych. Chwila nieuwagi i brak wystarczającej koncentracji są często przyczyną ludzkich tragedii - apelują policjanci.

ar, sid / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Wypadki i kolizje - powiat pszczyński

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Wypadki i kolizje - powiat pszczyński" podaj