pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 456

Arginina - co należy wiedzieć o tej substancji?

Materiał partnera:

Arginina jest jednym z aminokwasów endogennych. Ma ona udowodniony pozytywny wpływ na organizm człowieka. Można ją suplementować przy pomocy preparatów, które zawierają ją w odpowiednim stężeniu. Zobacz, co należy wiedzieć o argininie.

Whitpress


Arginina może być produkowana przez organizmArginina jest aminokwasem endogennym. Oznacza to, że organizm człowieka może ją produkować w pewnych ilościach. Zależy to jednak od poziomu proliny i kwasu glutaminowego. Obie substancje również należą do grupy aminokwasów. Z tego powodu nie u wszystkich osób arginina utrzymuje się na wystarczającym poziomie.

Arginina jest szczególnie ważna dla sportowcówArginina jest aminokwasem, na poziom którego szczególną uwagę zwracają przede wszystkim sportowcy. Dzięki swoim właściwościom wspiera ona organizm podczas bardzo intensywnego wysiłku fizycznego. Wpływa także na rozbudowę masy mięśniowej.

Arginina pomaga organizmowi zregenerować się po dużym wysiłku fizycznym. Dotyczy to nie tylko sportowców, którzy trenują zawodowo, ale także amatorów. Ten aminokwas przyczynia się do wzmożonej produkcji tlenku azotu. Z kolei tlenek azotu działa na naczynia krwionośne poprzez ich rozszerzenie. Dzięki temu przez wszystkie tkanki w ciele zaczyna przepływać więcej krwi, tlenu i substancji odżywczych. Każda z nich jest potrzebna do regeneracji.

Osoby, które przyjmują argininę, zauważają, że dzięki suplementacji organizm mniej się męczy podczas wysiłku fizycznego. Zależność ta została nawet potwierdzona badaniami. Jest to szczególnie ważne dla osób, które zajmują się sportem zawodowo lub przygotowują się do ważnych zawodów.

Arginina wspiera układ pokarmowyArginina ma pozytywne działanie na bakterie, które naturalnie bytują w jelitach. Dzięki temu rzadziej pojawiają się nieprzyjemne dolegliwości ze strony układu pokarmowego (biegunka, nudności, wymioty). Arginina zapobiega także przerwaniu ciągłości bariery jelitowej. Tym samym nie są wchłaniane szkodliwe substancje.


Argininę można suplementowaćOsoby, które mają duże zapotrzebowanie na argininę, mogą sięgnąć po suplementy diety, które ją zawierają. Są to tabletki, kapsułki lub proszek. Poszczególne preparaty różnią się stężeniem tego aminokwasu, dlatego zawsze trzeba przeczytać ich skład. Osoby, które decydują się na suplementację, powinny ściśle przestrzegać zaleceń producenta dotyczących dawkowania. Ma to wpływ na efekty, a także zapobiega wystąpieniu skutków ubocznych.

Nie każda osoba może suplementować argininę. Preparaty nie są przeznaczone dla kobiet ciężarnych i karmiących piersią. Przeciwwskazaniem są także: duże nadciśnienie tętnicze, choroby wątroby i dróg żółciowych, schorzenia nerek oraz uczulenie na którykolwiek składnik suplementu diety z argininą.

Arginina jest dobra na potencjęZ suplementacji argininy duże korzyści mogą odnieść panowie. Aminokwas ten wpływa na potencję. Wyzwala produkcję tlenku azotu, który jest potrzebny do rozszerzenia naczyń krwionośnych prącia. Tym samym może dojść do erekcji.