pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • 29 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5147

Będą światła na skrzyżowaniu DK-1 z ulicą Polne Domy

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na zaprojektowanie i budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK-1 z ul. Polne Domy i ul. Polną w Pszczynie.

DK1, Polne Domy
Skrzyżowanie drogi krajowej nr 1 z ul. Polne Domy i ul. Polną w Pszczynie / Piasku · fot. GDDKiA


Nowa sygnalizacja znacząco wpłynie na poprawę bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowania. Będzie również stanowić udogodnienie zarówno dla pobliskich mieszkańców, jak i osób korzystających z obiektów produkcyjnych i usługowych, zlokalizowanych po obu stronach ruchliwej DK1. Sygnalizacja świetlna umożliwi również bezpieczne włączanie się do ruchu kierowcom korzystającym z dróg podporządkowanych. Obecnie znajduje się tam wyłącznie sygnalizacja świetlna wzbudzana, obsługująca zlokalizowane w obrębie skrzyżowania przejście dla pieszych.

W ramach zadania doświetlone zostanie istniejące przejście dla pieszych oraz powstanie infrastruktura towarzysząca, która ułatwi bezpieczne przemieszczanie się osobom z dysfunkcjami słuchu i wzroku.

Zakończenie realizacji inwestycji przewidziano w grudniu.

Firmy mogą składać oferty do 9 września.

ar / pless.pl, źródło: GDDKiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.