pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1538

Kierowca pod wpływem narkotyków zatrzymany w Golasowicach

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który prowadził samochód, posiadając przy sobie narkotyki. Kierowca przyznał się do zażycia środków odurzających, zanim wsiadł za kierownicę. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

kajdanki, policja
fot. KPP Pszczyna


W poniedziałek, 23 sierpnia policjanci podczas służby patrolując ulice Golasowic, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Fiat. Młody mężczyzna poproszony o dokument zachowywał się nerwowo, co wzbudziło podejrzenia mundurowych. Policjanci wylegitymowali kierującego. Następnie sprawdzili pojazd, gdzie ujawnili dwa woreczki z suszem, o łącznej wadze 4,7 gramów, które należały do kierowcy.

21-latek przyznał się do zażycia narkotyków przed jazdą. Zatrzymany został przewieziony do szpitala, gdzie pobrano od niego krew do badań laboratoryjnych.

Młodemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, przedstawiono mu już zarzuty. Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zabezpieczenia majątkowego w formie gotówki. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

- Kolejny raz apelujemy, aby nie siadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jest to skrajnie nieodpowiedzialne i niebezpieczne dla wszystkich, których spotkamy na swojej drodze - mówią pszczyńscy policjanci.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.