pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1362

Policjanci sprawdzali stan oznakowania dróg

Nadchodzi koniec wakacji, a wraz z nim ruszyły przygotowania do nowego roku szkolnego również wśród policjantów. W ostatnim czasie mundurowi sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających, wszystko po to, aby dzieci w sposób bezpieczny mogły rozpocząć nowy rok szkolny. Przed nami ostatni weekend wakacji - zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i najbliższych.

Policjanci sprawdzali stan oznakowania dróg - 08.2021 · fot. KPP Pszczyna


Do rozpoczęcia roku szkolnego przygotują się uczniowie, a także policjanci. W ostatnim czasie mundurowi sprawdzali stan oznakowania dróg i urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości informowali o tym zarządców dróg.

Przed nami jeszcze jeden weekend sierpnia, a wraz z nim będą przeprowadzone działania pszczyńskiej drogówki pn. "Ostatni weekend wakacji". W ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" mundurowi będą koncentrować swoją uwagę na tym, aby zapewnić płynności ruchu w miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień, a także egzekwować od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, korzystanie z pasów bezpieczeństwa i właściwe przewożenie dzieci w pojazdach.

Od 1 września policyjne patrole, pełniące służbę w rejonach szkół, będą zwracać szczególną uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego zarówno kierujących, jak i pieszych.

Kolejnym bardzo ważnym etapem działań będą spotkania policjantów w szkołach z najmłodszymi, podczas których pokażą im, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły, na co zwracać uwagę, o jakich przepisach drogowych trzeba pamiętać. Przed szkołami praktycznie pokażą najmłodszym, jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych.

Akcja "Bezpieczna droga do szkoły" jest zatem adresowana zarówno do dzieci, jak i do wszystkich dorosłych, w szczególności do rodziców i nauczycieli, na których ciąży obowiązek edukacyjny.

Mamo, Tato:

  • dziecko naśladuje twoje zachowania, daj więc dobry przykład,
  • zadbaj o to, by dziecko na drodze było widoczne dla kierujących,
  • ucz i przypominaj zasad prawidłowego poruszania się po drodze,
  • wyznacz dziecku jedną bezpieczną drogę z domu do szkoły/ze szkoły do domu,
  • w samochodzie przewoź dziecko zgodnie z przepisami.


Nauczycielu:

  • odkrywaj przed dziećmi bezpieczny świat, także w sferze ruchu drogowego,
  • przez zabawę ucz dzieci zasad prawidłowego poruszania się po drodze.


- Kierujący pojazdami w rejonach szkół zachowajcie szczególną ostrożność, unikajcie wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego - apeluje pszczyńska policja.

ar / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.