pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2021
  • 26 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3487

Obywatelskie ujęcie złodzieja roweru dzięki mediom społecznościowym

Tydzień temu do pszczyńskiej komendy wpłynęło zawiadomienie dotyczące kradzieży roweru. Informacja o tym została także rozpowszechniona w mediach społecznościowych i dzięki temu doszło do obywatelskiego ujęcia sprawcy. Godne naśladowania było zachowanie mężczyzny, który zachował zimną krew i błyskawicznie zareagował.

złodziej
Złodziej zatrzymany dzięki zaangażowaniu mieszkańców · fot. KPP Pszczyna


Sezon rowerowy trwa, jednoślad to również środek transportu, który często pada łupem złodziei. Policjanci pracują nad sprawami kradzieży i zatrzymują sprawców tych przestępstw. Jedną z nich było zdarzenie z ubiegłego tygodnia, gdy został skradziony rower marki Kross o wartości 1150 złotych.

W tej sprawie równolegle do prac operacyjno-rozpoznawczych pszczyńskich policjantów pokrzywdzony zadziałał samodzielnie. Za pomocą portalu społecznościowego rozpropagował informację wraz ze zdjęciem o powyższym zdarzeniu. Niewątpliwie przyczyniło się to obywatelskiego ujęcia złodzieja. 39-letni mężczyzna został natychmiast przez policjantów zatrzymany, a następnie osadzony. Wczoraj sprawca kradzieży usłyszał zarzut, do którego popełnienia się przyznał. O dalszym losie złodzieja zdecyduje sąd. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Odzyskane mienie szczęśliwie trafiło do prawowitego właściciela. Godne naśladowania było zachowanie mężczyzny, który zachował zimną krew, błyskawicznie powiadomił policję, a następnie na bieżąco przekazywał informacje, które doprowadziły do zatrzymania złodzieja. Takie zachowanie jest godne uznania.

Nie reagujesz - akceptujesz!

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.