pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2021
  • 30 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 6581

Nowy samochód do dyspozycji pszczyńskich urzędników

W kwietniu 2021 roku gmina Pszczyna rozpoczęła najem długoterminowy samochodu Toyota Camry. Za usługę Urząd Miejski płaci prawie 3000 zł brutto miesięcznie.

toyota
Nowy samochód do dyspozycji pszczyńskich urzędników · fot. pless.pl


Nowy samochód, z którego korzystają pracownicy Urzędu Miejskiego, to Toyota Camry. Pojazd w najwyższej wersji wyposażenia (executive) napędza 2.5 litrowa jednostka napędowa Hybrid Dynamic Force o mocy 218 KM.

- Wybierając samochód, poza możliwie najniższym kosztem, atrakcyjną formą finansowania, opieraliśmy się na takich parametrach jak niezawodność, praktyczność, bezpieczeństwo i zmniejszone zużycie paliwa oraz znikomy negatywny wpływ na środowisko. Bazując na wymienionych przesłankach zdecydowano się na pojazd segmentu D z napędem hybrydowym. Miesięczny koszt najmu egzemplarza to 2971,64 zł wraz z podatkiem VAT - informuje Oskar Piecuch, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Pszczynie.

Jak udało nam się ustalić, umowa najmu długoterminowego została podpisana na 48 rat.

Toyota Camry, podobnie jak zakupiona 5 lat temu Toyota Prius (dotychczasowy przebieg to 122 tys. km) jest do dyspozycji pracowników w ramach wykonywania obowiązków służbowych, na przykład gdy reprezentują naszą gminę podczas spotkań z innymi instytucjami bądź uczestniczą w wizjach lokalnych.

- Najczęściej z pojazdów korzystają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, Referatu ds. Jakości Powietrza, Wydziału Geodezji i Gospodarki Gruntami, Wydziału Gospodarki Komunalnej, Wydziału Urbanistyki i Architektury oraz Urzędu Stanu Cywilnego. W przypadku oficjalnych wizyt gości w Pszczynie, samochody służą również do przewozu osób, które nie posiadają własnego transportu. Tak było między innymi podczas wizyty w Pszczynie przedstawicieli Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Burmistrz oraz zastępcy zazwyczaj korzystają z samochodów prywatnych - dodaje rzecznik Urzędu Miejskiego.

Toyota Camry cieszy się sporą popularnością samorządowców. Tym samym modelem japońskiego producenta samochodów poruszają się m.in. prezydent Bielska-Białej i burmistrz Czechowic-Dziedzic.

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.