pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 504

Odpowiednia platforma transportowa pozwala na swobodniejsze manewrowanie ładunkami

Materiał partnera:

Optymalizacja procesów produkcyjnych w przemyśle nigdy się nie kończy. Stale opracowywane są nowe technologie, starsze rozwiązania udoskonala się poprzez modyfikacje. Pokonywanie kolejnych barier wydajności czy efektywności pozwala nawiązać skuteczną walkę z rywalami, konkurującymi na tym samym rynku. Jednym z obszarów, w którym usprawnienia dają doskonale widoczne i odczuwalne efekty, jest bliski transport ładunków. Przyjrzyjmy się bliżej platformom budowanym z myślą o tego rodzaju zadaniach.

platforma transportowa


Brak stałych tras pomiędzy stanowiskami w zakładzie wyklucza zastosowanie pojazdów szynowychLiniowe połączenia sprawdzają się wyłącznie w ściśle określonych w warunkach. Realia sporej części zakładów przemysłowych wymuszają bardziej elastyczną organizację. Nieodzowna staje się możliwość wysłania surowców czy częściowo obrobionych komponentów bezpośrednio do wskazanego stanowiska - najkrótszą możliwą drogą. O ile zakres poruszania się wozu szynowego jest ograniczony do infrastruktury torowej, tak platforma transportowa może przemieszczać się praktycznie w dowolnym kierunku.

Specjaliści z Przedsiębiorstwa HAK Sp. z o. o. zwracają uwagę na mnogość systemów napędowych i układu sterowania. Tam, gdzie wolnej przestrzeni jest bardzo mało, niezbędne są dedykowane zestawy kołowe. Takie, które pozwolą platformie transportowej na wykonanie pełnego obrotu w miejscu. Na etapie projektowania trzeba uwzględnić także przejazd przez ewentualne przeszkody, na przykład fragment torowiska.

Konstruktorzy z łatwością dostosują platformę transportową do Twoich wyjątkowych potrzebW specyfikacji zamówienia, jakiej oczekuje wykonawca, bezwzględnie muszą znaleźć się dane na temat powierzchni ładunkowej, maksymalnego udźwigu, a także wysokości urządzenia. W natłoku informacji łatwo o tym zapomnieć, a to od tego wymiaru platformy transportowej zależy, czy razem z ładunkiem przejedzie przez niektóre sektory hali produkcyjnej. Niewielki kontakt z innym urządzeniem albo poprzeczną belką może spowodować poważne szkody. A w konsekwencji wstrzymanie pracy, co nieuchronnie przyniesie znaczne straty. Platforma transportowa zaprojektowana w przemyślany sposób, po dokładnym rozpoznaniu warunków pracy i dokonaniu pomiarów w miejscu przeznaczenia, stanowi jedyne rozsądne rozwiązanie. Przedstawiciele Przedsiębiorstwa HAK radzą również, aby dokładnie rozważyć to, jakim materiałem będzie pokryta powierzchnia ładunkowa. A to ze względu na proces załadowywania i rozładowywania, aby uniknąć pozornie drobnych, ale wysoce niepożądanych odkształceń.