pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 25 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 529

Topowe podręczniki dla maturzystów. Focus na biologię

Materiał partnera:

O tym, że biologia to jeden z najważniejszych przedmiotów w szkole, nie musimy nikogo przekonywać. Jeżeli Twoje dziecko zrozumie biologię, zrozumie cały świat! Na pewno pomoże mu w tym dobry podręcznik - nowoczesny, napisany przystępnym językiem, a do tego stworzony przez ekspertów. "Biologia na czasie" to książka, do której z zaciekawieniem będą zaglądać także rodzice.

Whitpress


"Biologia na czasie" - dlaczego to najlepsza pozycja dla ucznia?"Biologia na czasie" to seria podręczników przeznaczona dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Wydało je prestiżowe wydawnictwo Nowa Era. Treść tych książek została na wskroś przemyślana. Dzięki nim nastolatek może zrobić powtórkę wiadomości i wiedzy zdobytej na wcześniejszym etapie kształcenia. Znajdzie tu rozbudowane informacje z zakresu biotechnologii, inżynierii genetycznej i ludzkiej anatomii. Wiele miejsca poświęcono tu też jakże istotnemu i aktualnemu zagadnieniu, jakim jest ochrona środowiska i ekologia. Dzięki takiemu doborowi treści uczeń staje się świadomy procesów, jakie rządzą nami, ludźmi, a także środowiskiem czy też całą planetą.

Podręczniki "Biologia na czasie" są dostępne w wersji podstawowej oraz rozszerzonej. Uczniom, którzy przygotowują się do matury z biologii oraz którzy zamierzają aplikować na kierunki medyczne, farmację, inżynierię biologiczną czy biologię, warto polecić wariant rozszerzony. Znajdą w nim odpowiedzi na wszystkie, najważniejsze pytania, które mogą się pojawić na egzaminie maturalnym. Dzięki "Biologii na czasie" żadne z nich nie będzie zaskoczeniem dla maturzystów.

Co więcej, twórcy podręcznika nie boją się kontrowersyjnych tematów z zakresu medycyny, biologii i chętnie podejmują dyskusję z odbiorcami. To na pewno przekona młodzież do kartkowania podręcznika nawet w czasie wolnym.

Poza tym "Biologia na czasie" to:
  • liczne dodatkowe materiały, w tym multimedialne,
  • karty pracy i zestawy ćwiczeń,
  • treści i podsumowania ułatwiające przygotowywanie się do sprawdzianów i do matury,
  • rozbudowane infografiki, dzięki którym przyswajanie informacji jest znacznie prostsze.


matematyka-jaki-podrecznik


Dlaczego wszyscy powinniśmy uczyć się biologii?Można stwierdzić to bez żadnych wątpliwości: biologia jest królową nauk! Co prawda, powiedzenie najczęściej stosuje się w kontekście matematyki, jednak biologia niczym nie ustępuje wiedzy matematycznej. Po pierwsze, dzięki biologii rozumiemy otaczający nas świat. Poznajemy odpowiedzi na pytania typu: dlaczego drzewa zrzucają liście na jesień? Jak rozwijają się wirusy? W jakim kierunku ewoluuje ludzki umysł? Po drugie, dzięki biologii jesteśmy świadomi działania naszego ciała. Wiemy, co odpowiada za ból, który czujemy po treningu oraz skąd bierze się pieczenie po ugryzieniu przez komara. Po trzecie, uczymy się, jak dbać o swoje ciało, aby było zdrowe i silne. Z podręczników do biologii, jak "Biologia na czasie" dowiadujemy się, jakich składników należy dostarczać organizmowi wraz z pożywieniem oraz uczymy się rozpoznawać pierwsze symptomy choroby. Po czwarte, wiemy, jak powstaje człowiek oraz jakie są kolejne stadia jego rozwoju. Po piąte, dzięki biologii uczymy się myśleć przyczynowo-skutkowo. Dostrzegamy schematy w otaczającym nas świecie, wyciągamy wnioski i wiemy, co z czego wynika. Na koniec warto dodać, że dzięki rozumieniu procesów biologicznych możemy poczuć się jak integralny element tego świata, rozumiemy, jak działa natura i szukamy z nią kontaktu.