pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 22 sierpnia 2021
  • 23 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4327

Automatyczne dozowniki wody święconej w pszczyńskim kościele

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Uwaga! To nie środek do dezynfekcji! Przy wejściu do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego w Pszczynie pojawiły się specjalne dozowniki wody święconej. Dzięki nim w sposób bezkontaktowy i higieniczny możemy pobrać wodę święconą. To wynalazek na czasy pandemii.

dozownik wody święconej, parafia podwyższenia krzyża św.
Dozownik wody święconej w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie - 22.08.2021 · fot. pless.pl


O nowym nabytku poinformowała parafia w ogłoszeniach duszpasterskich. Podkładając dłoń pod dozownik, otrzymujemy wodę święconą, którą możemy się przeżegnać.

"Taka forma zapewnia bezpieczny sposób korzystania z wody święconej i jednocześnie przywraca pradawny gest przypominający, że wkraczamy do kościoła, do którego zostaliśmy włączeni przez obmycie wodą" - czytamy na stronie internetowej parafii.

dozownik wody święconej, parafia podwyższenia krzyża św.
Dozownik wody święconej w kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie - 22.08.2021 · fot. pless.pl


Proboszcz podkreśla, że w dozowniku znajduje się zwykła woda święcona, a nie środek do dezynfekcji.

Warto wspomnieć, że podobne dozowniki są też m.in. w kościołach Wszystkich Świętych w Pszczynie, kościele św. Jadwigi na Starej Wsi i w kościele NPM w Kobielicach.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj