pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2021
  • 21 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2744

Odwieczny problem kontenerów na odzież - co robić?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj

Kontenery na odzież używaną stoją w wielu miejscach na terenie naszego miasta i sołectw. Niestety bywają one problematyczne. Często z przepełnionych pojemników wysypują się tekstylia. Wokół nich robi się bałagan, bo niektórzy zostawiają ubrania pod kontenerem, zamiast wrzucić je do środka. Ludzie wrzucają do nich przedmioty, które nie powinny się w nich znaleźć. Bywa też, że są stawiane nielegalnie. Co można zaradzić na wszystkie te problemy? Do kogo się zgłosić?

kontenery na odzież w Łące
Kontenery na odzież w Łące - 18.08.2021 · fot. Łąka - sołectwo gminy Pszczyna / Facebook


Jak dowiedzieliśmy się w Urzędzie Miejskim w Pszczynie, na ten moment wszystkie kontenery na odzież używaną ulokowane na terenie sołectw oraz osiedli są postawione legalnie oraz za zgodą sołtysów i przewodniczących. Są to pojemniki, których właścicielami są Eko Textil oraz Polski Czerwony Krzyż. Kontenery, które były postawione nielegalnie, bez uzgodnień, zostały usunięte.

- Kontenery są odpowiedzią na zapytania mieszkańców i cieszą się sporą popularnością. Niestety otrzymujemy informacje, że nierzadko oprócz ubrań i zabawek wrzucane są do nich na przykład odpady budowlane, sanitarne, a także o gabarytach uniemożliwiających dalsze korzystanie z pojemników, np. narty czy sanki. W tym miejscu prosimy mieszkańców, by wrzucali do kontenerów wyłącznie odzież używaną i zabawki, zgodnie z informacją zamieszczoną na każdym pojemniku - mówi Oskar Piecuch, rzecznik prasowy UM.

Loading...


Podczas zebrań osiedlowych i sołeckich oraz podczas spotkania z sołtysami i przewodniczącymi komendant straży miejskiej przekazał przedstawicielom jednostek pomocniczych telefon do osoby, z którą mogą kontaktować się sołtysi i przewodniczący oraz mieszkańcy w przypadku przepełnienia kontenerów lub potrzeby ich opróżnienia - tel. 505745454.

- Zgodnie z naszą wiedzą, reakcja w takim przypadku następuję w kolejnym dniu roboczym. Sołtysi i przewodniczący mogą także zgłosić potrzebę przestawienia kontenera lub jego usunięcia. Tak stało się między innymi w Jankowicach oraz na osiedlu Stara Wieś, skąd zostały - po zgłoszeniu - wywiezione - dodaje rzecznik.

Przypominamy, że na terenie osiedli oraz sołectw ulokowane zostały czerwone kontenery na elektrośmieci. Można do nich nieodpłatnie wrzucać odpady o gabarytach nie większych niż 60x40x20 cm. Remondis, który postawił nowe pojemniki, dodatkowo zobowiązał się do monitorowania stanu zapełnienia i ich opróżniania na swój koszt i przy użyciu własnych zasobów osobowych i sprzętowych. Dodatkowo firma uruchomiła platformę internetową, na której można zamawiać bezpłatny odbiór wielkogabarytowych elektroodpadów.

O pojemnikach piszemy więcej w artykule: Nowe pojemniki na bezpłatny odbiór elektroodpadów.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Śmieci, odpady

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Śmieci, odpady" podaj