pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2021
  • 23 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1849

Dworcowa w Piasku: remont nawierzchni i budowa chodnika

Prace na ul. Dworcowej w Piasku obejmą remont nawierzchni drogi i istniejącego chodnika. W ramach inwestycji powstanie także nowy odcinek chodnika, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa pieszych.

dworcowa w piasku
Ul. Dworcowa w Piasku - 08.2021 · fot. powiat


Nawierzchnia ulicy Dworcowej wymaga remontu, dlatego w ostatnich latach Zarząd Powiatu Pszczyńskiego podjął decyzję o wykonaniu projektu, a w tym roku były prowadzone rozmowy z Gminą Pszczyna na temat wspólnego finansowania inwestycji.

- O to zadanie zabiegali radni z Piasku i mieszkańcy tej miejscowości. Podczas czwartkowej sesji radni miejscy wyrazili zgodę na przeznaczenie 400 tys. zł w trybie dwuletnim. Powiat Pszczyński przeznaczy na ten cel niemal 440 tys. zł - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego i dziękuje gminie za współpracę.

W ramach zadania zostanie wymieniona nawierzchnia jezdni ulicy Dworcowej od skrzyżowania z ul. Katowicką do przejazdu kolejowego. Wyremontowany zostanie istniejący chodnik, powstanie także nowy odcinek chodnika - od skrzyżowania przy kościele na długości ok. 160 m, dzięki czemu poprawione zostanie bezpieczeństwo pieszych.

Przetarg na realizację zadania zostanie ogłoszony w najbliższym czasie. Roboty powinny rozpocząć się w ostatnim kwartale tego roku i zakończyć się w roku 2022.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.