pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2021
  • 21 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3865

Trzy pszczyńskie zabytki otrzymają dotację od miasta

Do Urzędu Miejskiego w Pszczynie wpłynęły wnioski o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków. Rada Miejska zadecydowała o przyznaniu dotacji na renowację trzech obiektów - to budynek dawnego młyna wodnego przy ul. Żorskiej, kościół św. Mikołaja w Łące oraz kościół św. Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle Małej.

kościół św. Mikołaja w Łące
W ubiegłym roku powiat pszczyński dofinansował odnowienie drewnianej elewacji kościoła św. Mikołaja w Łące · fot. M. Dąbrowska


4 wnioski zostały złożone przez: Agencję Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej (wnioskowana kwota 33 tys. 825 zł), parafię rzymsko-katolicką pw. św. Mikołaja w Łące (wnioskowana kwota 15 tys. zł), firmę Bawer Bartłomiej Klos (wnioskowana kwota 25 tys. zł), parafię rzymsko-katolicką pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle Małej (wnioskowana kwota 50 tys. zł).

Ostatecznie, z uwagi na kwotę zabezpieczoną w budżecie Gminy Pszczyna na rok 2021, mając na uwadze zakres prac, Rada Gminy zaproponowała przyznanie dotacji:
  • parafii rzymsko-katolickiej pw. św. Mikołaja w Łące na remont stolarki okiennej budynku kościoła - 15 tys. zł,
  • firmie Bawer Bartłomiej Klos na wykonanie dokumentacji projektowej dla budynku dawnego młyna wodnego przy ul. Żorskiej 4 w Pszczynie - 15 tys. zł,
  • parafii rzymsko-katolickiej pw. św. Jakuba Starszego Apostoła w Wiśle Małej na remont instalacji elektrycznej w kościele - 50 tys. zł.


Uchwałę w sprawie przyznania dotacji przyjęto podczas sesji Rady Gminy Pszczyna w dniu 19 sierpnia.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.