pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3263

Najpiękniejsze miejsca w Pszczynie do zwiedzenia z rodziną

Materiał partnera:

Polska jest piękna i warto ją odkrywać, najlepiej w towarzystwie najbliższych osób. Jeśli szukasz pomysłu na turystyczne spędzenie czasu z rodziną, wybierz się na południe kraju i odwiedź malowniczą Pszczynę. Dlaczego warto ją zobaczyć?

Pszczyna — Perła Górnego ŚląskaNiezwykłe zakątki, zabytki z duszą, kojące barwy przyrody — nie bez powodu Pszczyna nazywana jest Perłą Górnego Śląska. To małe, ale jakże malownicze miasto położone jest na południu Polski w Kotlinie Oświęcimskiej. Bogata, licząca ponad 700 lat historia nie tylko zaowocowała zabytkami, które przyciągają wielu turystów, ale także nadała miastu nastrojowego charakteru. Na liście punktów do zobaczenia w Pszczynie nie może zabraknąć miejsc, które są świadectwem jej przeszłości — to od nich warto rozpocząć turystyczną przygodę.

Pszczyna — Muzeum ZamkoweCzym by była wizyta w Pszczynie bez zwiedzenia Muzeum Zamkowego? Zamek to bez wątpienia najważniejszy zabytek miasta. Na jego długą historię składają się liczne przebudowy. Budowla początkowo pełniła funkcje obronne, natomiast w późniejszych czasach została przekształcona w renesansową rezydencję. Obecnie zachwyca zwiedzających swoim pałacowym wyglądem, a w jej wnętrzu znajduje się muzeum. Co można w nim zobaczyć? Między innymi oryginalne pomieszczenia mieszkalne pochodzące z XIX oraz XX wieku, piwnice, w których znajduje się zbrojownia czy chociażby zachwycające kryształowe lustra i żyrandole. Teren zamku to także raj dla miłośników spacerów w otoczeniu przyrody — rozległy Park Pałacowy to doskonałe miejsce do obcowania z naturą. Zamek usytuowany jest niedaleko rynku, który również nie powinien umknąć niczyjej uwadze.

Pszczyna — RynekSerce miasta, czyli rynek, stanowi kolejny obowiązkowy punkt na turystycznej mapie. Centralny plac Starówki otoczony malowniczymi kamieniczkami z XVIII i XIX wieku to miejsce, które pozwala poczuć nastrojowy klimat miasta. Do najważniejszych obiektów znajdujących się na pszczyńskim rynku należy neorenesansowy ratusz, kościół ewangelicki oraz Brama Wybrańców, czyli najstarsza, zachowana do dziś w niezmienionym kształcie część zamkowego kompleksu. Na rynku znajdują się także liczne kawiarnie i restauracje, w których warto zrobić sobie małą przerwę. Spacerując po Starówce, nie sposób nie zatrzymać się także przy Ławeczce księżnej Daisy, o historii której można przeczytać z tabliczki znajdującej się tuż obok.

Pszczyna — Pokazowa Zagroda ŻubrówKolejna atrakcja to miejsce, które szczególnie spodoba się małym podróżnikom. W Parku Zwierzyniec znajduje się bowiem Pokazowa Zagroda Żubrów, w której można podziwiać zwierzęta — nie tylko żubry, ale również jelenie, kozły czy na przykład osły. Mieści się tam także budynek edukacyjny z ekspozycjami prezentującymi faunę i florę.

Pszczyna — Zagroda Wsi PszczyńskiejOdwiedzając Pszczynę, warto również zwiedzić Zagrodę Wsi Pszczyńskiej, czyli skansen, w którym znajdują się zabytki drewnianej architektury. Chałupa mieszkalna z Grzawy, kuźnia z Goczałkowic, wozownia czy młyn z wiatrakiem to jedne z obiektów, które można tam zobaczyć.

Pszczyna — miasto godne uwagiNie sposób wymienić wszystkich pszczyńskich miejsca wartych uwagi. Lista turystycznych punktów wydaje się nie mieć końca, pozostaje tylko zaplanować wycieczkę i zobaczyć wszystko na własne oczy. A jeśli Pszczyna skradnie Twoje serce i sprawi, że zechcesz znaleźć mieszkanie na Górnym Śląsku, sprawdź nowe mieszkania na obido.pl.