pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 676

Drzwi wewnętrzne do przestrzeni utrzymanych w stylu skandynawskim - czym się kierować?

Materiał partnera:

Style, które mogą dominować w naszych domach czy mieszkaniach są różne. Możemy zdecydować się na stylistykę retro, kolonialną, loftową, rustykalną, industrialną czy też skandynawską. To ta ostatnia od długiego już czasu jest najchętniej wybieraną i najczęściej aranżowaną we wnętrzach naszych domów. Z czego wynika tak wielka popularność?

Skandynawska stylistyka podbiła serca ze względu na to, że jest to stylistyka charakteryzująca się z jednej strony prostotą, niewymuszoną naturalnością, ale także niezwykłą funkcjonalnością oraz tym, że jest bardzo komfortowa w codziennym życiu. Wprawdzie elementów składających się na aranżacje rodem z fiordów jest wiele, to jednym z najistotniejszych będą drzwi wewnętrzne. Jakie będą odpowiednie, jak dopasować drzwi we właściwy sposób?

Czym charakteryzuje się styl skandynawski?Najistotniejszą cechą stylu skandynawskiego jest oszczędność formy. Liczy się tu naturalność zarówno w kolorach jak i materiałach. Dominują tu takie materiały jak drewno, len czy juta, a kolory przeważające to biel oraz szarości. Koncepcyjna prostota eliminuje też obecność wielu ozdób czy dekoracji. W ich miejscu ma pojawić się funkcjonalność i przestronność. Kierujmy się więc w przypadku stylu skandynawskiego utrzymaniem harmonii pomiędzy przestronnością, lekkością, naturalnością, komfortem i funkcjonalnością.

Drzwi wewnętrzne - elegancja wynikająca z prostotyŻaden pojedynczy detal nie powinien dominować w tej stylistyce. Całość aranżacji ma być spójna, lekka i pełna harmonii. Liczą się tu proste formy, klasyczne barwy, ponadczasowe rozwiązania. Drzwi wewnętrzne do tej stylistyki mogą być utrzymane w białej kolorystyce, jeśli miałyby się czymś wyróżniać to niech będzie to lekkie wzornictwo. Równie dobrze sprawdzą się tutaj naturalne, jasne, drewniane materiały - dąb, brzoza, a nawet sosna. Warto też przemyśleć zastosowanie rozwiązania bezprzylgowego, które charakteryzuje się gładką, zlicowaną z ościeżnicą powierzchnią, gdzie zawiasy pozostają niewidoczne.

Jeśli więc stoisz przed wyzwaniem, jakim jest wykończenie domu lub mieszkania i zależy ci na zachowaniu wnętrz w stylu skandynawskim skoncentruj się na lekkich, jasnych i funkcjonalnych rozwiązaniach. Aranżacje wywodzące się z surowych skandynawskich krain cechują klasyczne białe i szare barwy, a także naturalne, drewniane materiały. Pięknie mogą podkreślić całość także subtelne przeszklenia.