pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3284

10 000 zł dotacji do fotowoltaiki - w gminie Pszczyna zostało tylko 5 dni!

Artykuł sponsorowany:

Jeśli zdecydowałeś się na produkcję własnego prądu i chcesz zamontować na swoim dachu instalację fotowoltaiczną, teraz możesz zrobić to z dotacją nawet do 10 000 zł. Musisz jednak jak najszybciej złożyć wniosek o dofinansowanie. Termin mija 21. sierpnia.

EkoSun


Słoneczna Gmina PszczynaDziałania proekologiczne w gminie Pszczyna nabrały tempa, kiedy to gmina pozyskała prawie 4 mln dotacji w ramach programu "Słoneczna Gmina Pszczyna". Projekt jest odpowiedzią na rosnące zainteresowanie mieszkańców gminy pozyskiwaniem energii elektrycznej z odnawialnych źródeł. Popularność fotowoltaiki rośnie nie tylko w naszym regionie. Jak zdradza dyrektor techniczny jednego z liderów w branży OZE na Śląsku, firmy Ekosun z Bielska - Białej (www.ekosun.pl), taki stan rzeczy ma dwie główne przyczyny. - Sukcesywnie wzrastające opłaty za energię elektryczną skłaniają nas do tego, że poszukujemy innych, alternatywnych źródeł pozyskiwania energii. Darmowy prąd ze słońca wydaje się tu zatem najbardziej opłacalną i najlepszą alternatywą. Ponadto wydaje mi się, że powoli wzrasta nasza świadomość ekologiczna, dlatego możemy obserwować tak silny zwrot ku odnawialnym źródłom energii. Działania proekologiczne są też głównym celem projektu. Zwiększenie produkcji energii z odnawialnych źródeł ma wspomóc rozwiązanie problemu niskiej emisji.

Nawet 10 000 zł dla mieszkańca gminy PszczynaKażdy, kto zdecyduje się produkować własny prąd ze słońca, może liczyć na wsparcie z projektu. Projekt zakłada dofinansowanie 400 instalacji fotowoltaicznych, które powstaną na terenie gminy Pszczyna. Wysokość dotacji została ściśle określona w projekcie i wynosi 4 900 zł do 1 kW mocy zainstalowanej. Dopuszczalna wielkość instalacji, która zostanie objęta dotacją to 3,41 kW (możliwość wykonania na własny instalacji o większej mocy). Maksymalna kwota dotacji 10 000zł, pod warunkiem, że nie przekroczy ona 60% kosztów kwalifikowanych. O dotację może starać się każdy właściciel bądź użytkownik wieczysty nieruchomości znajdującej się na terenie gminy Pszczyna. Pierwszym krokiem, który musimy wykonać, by starać się o grant jest złożenie wniosku (w wersji papierowej bądź online). Wnioski można składać jeszcze tylko do 21. sierpnia 2021r. Więcej możesz przeczytać na: https://ekosun.pl/fotowoltaika-pszczyna-panele-i-ogniwa-sloneczne-pompy-ciepla/

EkoSun


Wniosek i co dalej?Dotacja wypłacana jest w formie refundacji kosztów po zakończeniu inwestycji i przekazaniu pełnej dokumentacji niezbędnej do rozliczenia grantu. Najpierw jednak musimy złożyć wniosek i zakwalifikować się do projektu. Najlepiej znaleźć wykonawcę instalacji, który przeprowadzi nas przez cały ten proces. Firma Ekosun towarzyszy swoim klientom jeszcze przed złożeniem wniosku aż do uruchomienia instalacji i rozliczenia grantu. To niezwykle ważne, by na każdym etapie móc liczyć na pomoc specjalistów. Firma ma na swoim koncie udział w wielu dużych projektach grantowych, m.in. "Słoneczna Żywiecczyzna" czy Bardo, w których była jednym z czołowych wykonawców. W branży instalacji fotowoltaicznych działa już od 11 lat i dysponuje nie tylko imponującym doświadczeniem ale także profesjonalnym zapleczem logistycznym. Firma ma dział administracyjny zajmujący się dotacjami i rozliczeniami, własny magazyn z bogatą ofertą sprzętu, dział projektowy i własne ekipy montażowe. Nie korzysta z usług podwykonawców, dzięki czemu wszystkie sprawy załatwić można tam w jednym miejscu i bez obaw o bezpieczeństwo swojej inwestycji. Jeśli potrzebujecie porady, pomocy z wnioskiem, chcielibyście sprawdzić czy fotowoltaika sprawdzi się w waszym domu, skontaktujcie się z doradca technicznym Ekosun.

https://ekosun.pl/kontakt/

Ekosun


  • ul. Karpacka 15
  • 34-300 Bielsko - Biała
  • Tel. 730 100 725


EkoSun