pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2962

Szymon Godziek drugi w zawodach Red Bull Copenride w Danii!

Szymon Godziek powraca na światową scenę freestyle MTB w pięknym stylu! Po 3 latach przerwy od zawodów, pochodzący z Suszca "Szaman" zajął drugie miejsce w zawodach Red Bull Copenride! W zawodach brał udział również jego brat Dawid Godziek, który zajął 10. pozycję, ale z zawodów wrócił też ze srebrnym medalem za wylądowanie twister no-handera.

Dawid Godziek, Red Bull Copenride
Johansson, Godziek, Rogatkin - najlepsza trójka na Red Bull Copenride - 14.08.2021 · fot. redbull.com


To się nazywa powrót w pięknym stylu! Po trzech latach przerwy od rywalizacji w zawodach slopestyle'owych, Szymon Godziek w końcu stanął na podium zawodów Pucharu Świata FMB. Na bardzo technicznym torze, zbudowanym specjalnie na zawody Red Bull Copenride, Szymon wykonał pewny, płynny przejazd, do którego wrzucił kilka naprawdę konkretnych bangerów.

Loading...


Dynamiczna jazda, niezwykła kreatywność i perfekcyjna egzekucja sztuczek, zrobiła na sędziach niemałe wrażenie. Ostatecznie Szymon zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z reprezentującym Szwecję Emilem Johanssonem. Na najniższym stopniu podium wylądował szalony Amerykanin Nicholi Rogatkin.

Loading...


Brat mistrza, Dawid Godziek, borykał się z problemami technicznymi i swój występ ostatecznie zakończył na 10. pozycji. Na szczęście odkuł się w trakcie Best Tricku i otrzymał srebrny medal za wylądowanie twister no-handera.

Loading...


Red Bull Copenride to pierwsze w historii zawody slopestyle'owe, które odbyły się w centrum Kopenhagi. Na imprezie pojawili się najlepsi zawodnicy z całego świata i na 3 dni stolica Danii zmieniła się w rowerową stolicę świata.

Niestety mimo świetnej, technicznej trasy i doskonałego przygotowania imprezy, zawodnicy i organizatorzy nie mogli sobie poradzić z kapryśną matką naturą. Od czwartku do soboty riderzy musieli się zmagać z podmuchami porywistego wiatru. Przeprowadzenie finałowych zmagań od samego początku stało pod znakiem zapytania, bo zawodnicy po prostu nie mogli "wjeździć się" w tor.

Na szczęście w sobotę aura nieznacznie się poprawiła. Zawodnicy rozpoczęli dodatkową sesję treningową o 6 rano i do południa zaliczyli również kwalifikacje. Finały przekładano z godziny na godzinę, ale pogoda zamiast na lepszą, zmieniała się na coraz gorszą. Ostatecznie, zgodnie z przewidywaniami, przejazdy zaliczone przez zawodników w trakcie rundy kwalifikacyjnej przełożyły się na końcowe wyniki.

A już w najbliższą sobotę, 21 sierpnia najlepsi riderzy zmierzą się na imprezie Red Bull Roof Ride w Katowicach. To będą pierwsze, polskie zawody rangi Pucharu Świata FMB!

Red Bull Copenride - Wyniki:1. Emil Johansson
2. Szymon Godziek
3. Nicholi Rogatkin
4. Alex Alanko
5. Thomas Lemoine
6. Erik Fedko
7. Max Fredriksson
8. Marcel Hunt
9. Griffin Paulson
10. Dawid Godziek
11. David Lieb
12. Timothé Bringer
13. Alejandro Bonafe
14. Sam Pilgrim
15. Tom Isted
16. Jakub Vencl
17. Garret Mechem
18. Lucas Huppert
19. Diego Caversazi

ar / pless.pl, źródło: redbull.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.