pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1026

Powstaje chodnik w Krzyżowicach, a niedługo też w Rudołtowicach

Trwa budowa chodnika przy ul. Ligonia w Krzyżowicach. Powiat Pszczyński jeszcze w tym roku przystąpi także do budowy ciągu dla pieszych przy ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach.

budowa chodnika w Krzyżowicach - 08.2021
Trwająca budowa chodnika przy ul. Ligonia w Krzyżowicach. Ułożono krawężniki, wykonywana jest podbudowa z kamienia - 08.2021 · fot. powiat


Obecnie w Krzyżowicach realizowany jest trzeci etap budowy chodnika. Zadanie obejmuje budowę ciągu dla pieszych na odcinku niemal 600 m, kanalizacji deszczowej, zatoki autobusowej i przebudowę zjazdów do posesji.

Budowa kanalizacji deszczowej w większości została już ukończona, ułożono krawężniki i obrzeża. Aktualnie wykonywana jest podbudowa, po czym rozpocznie się układanie kostki brukowej.

Koszt zadania to ponad 700 tys. zł. Powiat Pszczyński na realizację III etapu budowy chodnika pozyskał dofinansowanie z budżetu państwa. Zadanie wesprze finansowo gmina Pawłowice. W ubiegłym roku wykonane zostały dwa etapy budowy chodnika wraz z kanalizacją deszczową. Za ponad 560 tys. zł w Krzyżowicach powstało ponad pół kilometra ciągu dla pieszych.

- W tym roku planujemy rozpocząć budowę chodnika przy ul. Zawadzkiego w Rudołtowicach, planujemy także inwestycję, która zakłada m.in. przebudowę chodnika przy ul. Dworcowej w Piasku. Te działania przyczynią się poprawy bezpieczeństwa pieszych - mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.