pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 523

Kryptowaluty to również wysokie ryzyko oszustw

Materiał partnera:

Odkąd do Polski przybył termin "kryptowaluta", ludzie zaczęli niemal szaleć na punkcie wirtualnych monet. Nic w tym dziwnego - kryptowaluty są podatne na inflację, łatwe w użyciu i otwierają drzwi do przyszłości finansowej. Istnieje jednak również druga strona medalu. Dowiedz się, na co należy uważać, inwestując w kryptowaluty oraz dlaczego nie warto ufać podejrzanym stronom. 

Kryptowaluty to również wysokie ryzyko oszustw


Jak uchronić się przed cyberatakiem?Wizja posiadania na koncie chociażby jednego Bitcoina skusiła również cyberprzestępców. Jak skutecznie uchronić się przed atakiem hakera? Po pierwsze, zamiast portfela online, wybierzmy ten offline, szczególnie jeśli posiadamy sporą sumę. Chociaż przechowywanie w nim kryptowalut jest mniej wygodne, gwarantuje wyższy poziom bezpieczeństwa. Po drugie, korzystajmy ze wszystkich zabezpieczeń, jakie zapewnia dostawca.

Podwójne hasła, dodatkowe szyfrowanie, kody zabezpieczające - w tym przypadku, kieruj się zasadą "im więcej, tym lepiej". Na koniec, pozostała kwestia pozornie oczywista, jednak wielu inwestorów nadal nie bierze jej pod uwagę. Silne hasło to klucz do bezpieczeństwa. Pamiętajmy, aby było możliwie jak najdłuższe - w granicach od 15 do 25 znaków. Najlepiej, jeśli hasło zawiera wielkie i małe litery, cyfry, a także znaki specjalne.

PhishingNa kryptowaluty, czyhają również przestępcy, specjalizujący się w phishingu. Co kryje się za tym słowem? Phishing jest nowoczesną odmianą, tradycyjnych cyberataków, polegającą na wyłudzeniu danych, poprzez podszycie się pod inną osobę czy instytucję. W tym przypadku, zabezpieczenie swoich oszczędności jest o wiele prostsze. Atakujący bowiem, nie jest w stanie wykraść naszych informacji, bez udziału nas samych.

Co zatem należy zrobić, a raczej czego należy nie robić, aby nie stać się ofiarą phishingu? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy najpierw poznać sposób działania hakera. Pod żadnym pozorem nie kilkajmy w linki, rzekomo prowadzące do strony, na której przechowujemy kryptowaluty. Cyberprzestępca tworzy jej replikę, łudząco podobnej do tej dobrze nam znanej. Potrafi być bardzo przekonujący - podaje się za dostawcę, po czym informuje, że zostaliśmy okradzeni lub po prostu prosi o sprawdzenie zabezpieczeń. Jeśli jego ofiara zaloguje się poprzez link, haker automatycznie otrzymuje wszystkie dane, które są przepustką do włamania się na konto. 

Kryptowaluty - więcej informacjiZanim przejdziemy do tematu samych w sobie kryptowalut, podzielimy się dość świeżymi wiadomościami z zakresu krypto. Ostatnio powstała nowa platfroma, pozwalająca na inwestycję w kryptowaluty - Pattern Trader. Czy jest skuteczna? Pozostawmy to już nam samym. Zasadniczym pytaniem jest jednak, jak zacząć swoją przygodę z wirtualnymi monetami? W jaką walutę najlepiej inwestować i dlaczego, a także która giełda czy kantor jest najlepsza? Wszystkie niezbędne informacje, a także przydatne porady, znajdziemy na stronie https://berich.eu. Pamiętajmy: "grosz do grosza, a będzie kokosza"!