pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 13 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1824

Wymiana lamp w Woli - oświetlenie może być wyłączone

Kilka dni temu od mieszkańca ulicy Górniczej w Woli otrzymaliśmy informację, że kilka dni pod rząd na osiedlu Wola II wyłączona była część oświetlenia. Mężczyzna podkreślił, że nie czuje się bezpiecznie, idąc tamtędy po zmierzchu w zupełnej ciemności. Gmina Miedźna wyjaśnia, że wyłączenie latarni ma związek z wymianą lamp na LEDowe. Takie utrudnienia mogą wciąż występować w czasie prowadzenia prac.

"Obecnie na osiedlach W I oraz W II w Woli jest realizowane zadanie inwestycyjne pod nazwą: "Modernizacja oświetlenia dróg, ulic i placów w Gminie Miedźna" w ramach którego wymieniane są słupy oświetleniowe oraz LEDowe źródła światła (464 szt.), a także duża część kabli zasilających (ponad 4.000 m). Sieć oświetleniowa podlegająca wymianie jest w złym stanie technicznym stąd też liczne awarie "starej" sieci oraz na styku "starej" i "nowej", które usuwane są zarówno przez TAURON S.A. jak i wykonawcę zadania inwestycyjnego" - czytamy w wyjaśnieniu Urzędu Gminy Miedźna.

Ze względu na specyfikę robót, które polegają na wymianie słupów, źródeł światła, kabli zasilających, zabudowie nowych szaf sterujących oświetleniem, nie ma możliwości prowadzenia prac bez wyłączania napięcia na całych obwodach lub ich fragmentach, co wynika z przepisów BHP oraz przepisów branżowych.

Brak oświetlenia z powodu wyłączeń może potrwać do kilku dni. Urzędnicy zapewniają, że dokładają starań by utrudnienia dla mieszkańców z tego wynikające zminimalizować jak tylko to możliwe.

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.