pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 886

Zamówienia publiczne - szkolenia dla początkujących

Materiał partnera:

Zamówienia publiczne to najważniejsza droga pozyskiwania zleceń od podmiotów działających w ramach struktur państwowych czy samorządowych. Procedura uczestnictwa w przetargu może się jednak wydać skomplikowana. Dlatego pomocne mogą być profesjonale warsztaty i kursy z przetargów publicznych oraz szkolenia z zamówień publicznych dla początkujących.

Chcesz ubiegać się o zamówienia publiczne? Szkolenia z PZP dla początkujących.Szkolenia z Prawa Zamówień Publicznych (PZP) oraz kursy i szkolenia dotyczące zamówień publicznych dla początkujących mogą się przydać dwóm grupom uczestnikom. Z jednej strony będą potrzebne przedsiębiorcom, którzy rozpoczynają przygodę we współpracy z sektorem publicznym i startują w przetargach publicznych. Pomogą zrozumieć lepiej mechanizmy, które warunkują poprawne złożenie oferty, przygotowanie jej w sposób zgodny z przepisami PZP od strony formalnej oraz merytorycznej. Z drugiej strony odbiorcami mogą być osoby chcące pracować przy obsłudze zamówień publicznych - zarówno w ramach struktur administracji publicznej, jak i w firmach, które przystępują do przetargów.

Dlatego zanim zapiszesz się na szkolenie z zamówień publicznych dla początkujących, poznaj bliżej jego program i przekonaj się, czy jest odpowiednie dla Ciebie.

Szkolenia - zamówienia publiczne dla początkujących. Co w programie?Ofert szkoleń dla początkujących z zamówień publicznych przybyło w ostatnim czasie bardzo wiele - zarówno tych realizowanych stacjonarnie, jak i w formule online. Oba rodzaje szkoleń PZP mają swoje zalety, dlatego nie warto z góry odrzucać jednej z tych odmian. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Szkolenia z przetargów publicznych realizowane online są zwykle tańsze, szkolenia stacjonarne chociaż mają wyższą cenę uchodzą za efektywniejsze, między innymi dzięki bezpośredniemu kontaktowi z trenerem i możliwości uzyskania indywidualnych konsultacji w trudnych tematach związanych z udziałem w przetargach publicznych.

Zdecydowanie ważniejszą kwestią od trybu organizacji szkolenia dla początkujących z zamówień publicznych jest lista poruszanych zagadnień. Powinny się wśród nich znaleźć takie tematy jak:
  • podstawy prawne systemu zamówień publicznych, wraz z uwzględnieniem najnowszych nowelizacji ustawy Prawo Zamówień Publicznych,
  • zasady udzielania zamówień publicznych i stosowane progi w przetargach publicznych,
  • planowanie oraz ewidencjonowanie zamówień,
  • metody szacowania wartości zamówień,
  • Specyfikacja Istotnych Warunków Zamówienia,
  • kryteria oceny składanych ofert.


Podstawowe kursy, warsztaty i szkolenia poświęcone zamówieniom publicznym trwają zazwyczaj kilkanaście godzin (dzielonych na 2-3 dni szkoleniowe), co pozwala bardzo szybko zdobyć najważniejsze informacje o zamówieniach publicznych. Należy pamiętać przy tym, że tak krótkie szkolenie pozwoli jedynie wstępnie wdrożyć się w temat. Konieczne będzie jednak poszerzenie tej wiedzy na dalszych, już dłuższych i bardziej pogłębionych kursach, ukierunkowanych na specjalistyczną wiedzę i określone obszary funkcjonowania zamówień publicznych i procedur przetargowych. Ich jednak również nie brak na rynku, zwłaszcza że zmiany prawne w zamówieniach publicznych wprowadzane są wyjątkowo często.

Gdzie szukać szkoleń i kursów z zamówień publicznych?Szkolenia poświęcone czy to PZP, czy zamówieniom publicznym z perspektywy Zamawiających i Wykonawców, a także warsztaty poświęcone praktyce przetargów publicznych i procedurom z zakresu zamówień publicznych znajdziemy we wszystkich dużych miastach w Polsce. Prym w tej tematyce wiodą Warszawa, Wrocław, Łódź, Katowice, Kraków, Gdańsk, Białystok, Olsztyn, Lublin oraz Poznań. Cały szereg szkoleń i kursów realizowanych jest też przez sieć Internet. Gdzie ich szukać? Z pomocą przychodzą katalogi szkoleń i kursów zawierające terminarz wydarzeń merytorycznych poświęconych zamówieniom publicznym. Jeden z takich katalogów dostępny jest na https://eventis.pl/szkolenia/zamowienia-publiczne, w którym znajdziemy nie tylko kursy i szkolenia, ale też konferencje, kongresy, seminaria i sympozja poświęcone prawu zamówień publicznych i praktyce ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego.

Dlaczego warto korzystać z katalogu warsztatów z PZP?Katalog pozwala dużo szybciej odnaleźć listę nadchodzących wydarzeń z zamówień publicznych i PZP. Możemy oczywiście szukać ich samodzielnie na stronach firm szkoleniowych, ale warto sobie zdawać sprawę, że kursy i szkolenia z zamówień publicznych organizowane są przez kilkadziesiąt rożnych firm szkoleniowych. Przeglądanie ich stron internetowych może być nie tylko czasochłonne, ale też trudne do wykonania z praktycznego punktu widzenia. Dlatego warto skorzystać z katalogu, w którym zebrano oferty szkoleniowe od wielu organizatorów, a porównanie ich i wybór szkolenia najlepiej dopasowanego do potrzeb zajmuje dużo mniej czasu. Katalog pozwala oczywiście zapoznać się też z programem szkoleń oraz ich cenami, co sprawia że możemy łatwo upewnić się, że nie przepłacamy za szkolenia i kursy, w których bierzemy udział. W katalogu znajdziemy oczywiście kursy i szkolenia na wiele tematów, w dowolnym miejscu w Polsce!