Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2021
  • 16 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 14021

[ZDJĘCIA] Niedzielne Święto Ziół: plenerowa msza, jarmark i warsztaty

W niedzielę, 15 sierpnia w Skansenie - Zagrodzie Wsi Pszczyńskiej trwało Święto Ziół w ramach Festiwalu Moja Pszczyna: Talenty i Pasje.

Święto Ziół 2021: plenerowa msza, jarmark i warsztaty - 15.08.2021 · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Wydarzenie przybliżyło regionalne tradycje i zwyczaje. Rozpoczęło się od mszy świętej połączonej z poświęceniem ziół i kwiatów. Równocześnie otwarty został jarmark rękodzieła i lokalnych produktów. Na miejscu każdy mógł nie tylko zrobić zakupy, ale również wziąć udział w warsztatach florystycznych, hafciarskich i kosmetycznych. Można było wykonać wianek, piękny haft lub naturalną sól do kąpieli.

Dodatkowe atrakcje czekały na nas na scenie. O 13.00 i o 15.00 Śląsko Bajarka zabrała dzieci w świat autorskich bajek. Przy akompaniamencie wiolonczeli będzie snuła opowieści o śląskich straszydłach. Najmłodsi mogli usłyszeć między innymi historię o beboku. W międzyczasie Barbara Szmatloch - ślązaczka z dziada pradziada, autorka m.in. książki "Wihajster do godki", opowiadała o tradycjach związanych z obchodzeniem Święta Matki Boskiej Zielnej na Górnym Śląsku.

Święto Ziół: plenerowa msza, jarmark, warsztaty - 15.08.2021 · fot. Grzegorz Załucki


Na koniec Święta Ziół w plenerze odbył się spektakl "Sad rozstajny" w wykonaniu Stowarzyszenia "take tam..." im. Artystów Międzywojnia.

Program pozostałych wydarzeń Festiwalu Moja Pszczyna w artykule Festiwal Moja Pszczyna - zastąpi Dni Pszczyny.

Wszystkie bieżące informacje oraz program wydarzeń znajdują się i będą zamieszczane także na stronie internetowej Festiwalu - http://www.mojapszczyna.pl oraz profilu FB: http://www.facebook.com/festiwalmojapszczyna/.

ar / pless.pl

źródło: UM Pszczyna, Skansen Zagroda Wsi Pszczyńskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Skansen

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Skansen" podaj