pless.pl

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 5865

[WIDEO, FOTO] Szymon Chrószcz drugi na zawodach MTB stunt

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj

31 lipca odbyła się w Ustce impreza o nazwie "Sound of gravity" Extreme Sports & Music Show. Podczas tego wydarzenia przeprowadzono zawody trzech dyscyplin rowerowych - flatland MBX, dirt jumping, MTB Stunt Grand Prix. W tych ostatnich brał udział młody pszczynianin Szymon Chrószcz, który zajął 2 miejsce! Gośćmi specjalnymi wydarzenia byli bracia Godziek - mistrzowie rowerowych ewolucji z Suszca!

Reklama

Szymon Chrószcz drugi na zawodach rowerowych w Ustce - 31.07.2021 · fot. Szymon Chruszcz - archiwum prywatne


Szymon jest mieszkańcem Pszczyny, ma 20 lat, a MTB stunt uprawia od 7 lat. Drugie miejsce w Ustce to jego piąte podium na zawodach tego typu.

- Rowerowy sport, który uprawiam, nazywa się MTB stunt i polega zrobieniu jak najtrudniejszych tricków na przednim lub tylnym kole, a także akrobacji na dwóch kołach, takich jak: stanie na rękach czy na głowie, zachowując przy tym płynność i bezbłędność - przybliża swoją dyscyplinę sportu Szymon Chrószcz. - Czasem jeżdżę na rynku i tam można mnie spotkać i obserwować - dodaje.

Zawody, które odbywają się raz do roku, składały się z eliminacji i finału. W eliminacjach konkurencjami były: wheelie race (najszybszy przejazd toru w kształcie 8 na 1 kole), stoppie challange (najdłuższy przejazd na przednim kole), quick run (60 sek. przejazd w którym można pokazać swoje umiejętności). Finał to 3 minutowy przejazd + 30 sekund na najlepszy trick. Udział w zawodach wzięło 20 zawodników.
Gośćmi specjalnymi byli Szymon Godziek - najpopularniejszy na świecie polski zawodnik sportów ekstremalnych, jego brat Dawid Godziek - złoty medalista X-Games, jeden z najlepszych na świecie zawodników Freestyle BMX i MTB oraz Kamil Kobędzowski - finalista programu Mam Talent, jeden z najlepszych na świecie zawodników MTB Stunt.

Zobaczcie nagrania z przejazdu Szymona:

Kanał Szymona w serwisie YouTube znajdziecie pod linkiem:
https://www.youtube.com/channel/UCBW3_dm2F2o_16btuCVmNkg/videos

Loading...

ar / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Ścieżki rowerowe

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Ścieżki rowerowe" podaj