pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1143

Ile kosztuje odrobaczanie psa u lekarza weterynarii?

Materiał partnera:

Dużym problemem dla właścicieli psów są robaki. Niestety dosyć ciężko się ich pozbyć, a ich obecność osłabia układ odpornościowy zwierzęcia. Należy mieć na uwadze, że każdy pies może mieć robaki, nawet ten, który większość dnia spędza w domu, a na spacery wychodzi na smyczy.

Whitpress


Po czym rozpoznać, że pies ma robaki?Z reguły jednak bardziej narażone są zwierzęta, które biegają wolno i mają kontakt z innymi psami lub gryzoniami, które są zarażone pasożytami. Niestety bardzo ciężko jest ochronić psa, ponieważ nie można mu zakazać wychodzić na dwór. Warto również pamiętać, że robaki są widoczne stosunkowo rzadko w kale, dlatego trzeba szukać innych objawów. Niestety czasami zwierzę nosi w sobie kilka typów robaków, które regularnie wyniszczają organizm. Pasożyty można podzielić na obleńce oraz płazińce. Do pierwszej grupy zaliczają się glisty, tęgoryjce, włosogłówki oraz nicienie, natomiast w drugiej występuje tasiemiec psi, tasiemiec krętkowy oraz tasiemiec bąblowcowy. Właścicieli zarażonych czworonogów najbardziej interesuje ile kosztuje odrobaczanie psa? Zależy to od wielu czynników, a przede wszystkim od regionu oraz doświadczenia lekarza weterynarii. Ile kosztuje odrobaczanie przeczytasz też na cowsierscipiszczy.pl. Pasożyty przedostają się na różne sposoby do organizmu zwierzęcia. Z reguły jednak za pomocą drogi pokarmowej. Pies może przykładowo zjeść posiłek zawierający larwy. Czasami pasożyty występują także w mleku, którym karmione są szczenięta. Warto jednak pamiętać, że istnieją także inne sposoby przeniknięcia pasożytów do organizmu. Może się to także stać podczas kopulacji lub w trakcie ciąży. Im wcześniej zostanie wszczęte leczenie, tym większa szansa, że uda się całkowicie zlikwidować robaki.

Jak wyglądają robaki u psa?Zarobaczone zwierzę unika kontaktu i zachowuje się apatycznie. Może mieć też kłopoty z wypadaniem sierści oraz biegunki i wymioty. Od razu po wystąpieniu objawów należy udać się do specjalisty, który zbada zwierzę. Niestety zarażony pies bardzo cierpi, ponieważ pasożyty sprawiają mu niewyobrażalny ból. Takie objawy jak brak apetytu i utrata wagi również mogą wskazywać na robaki. Z reguły psy są zarażone jednym gatunkiem pasożytów. Osobą, która może ocenić stan zdrowia zwierzęcia jest weterynarz. Najlepiej odwiedzać sprawdzone gabinety weterynaryjne, gdzie można liczyć na kompleksową i fachową pomoc. Glisty mogą być przyczyną toksokarozy, czyli bardzo poważnej choroby. Z reguły pojawia się wtedy biegunka, a pies jest apatyczny i chce mu się spać. Niestety zwłoka działa w tym wypadku na niekorzyść, dlatego trzeba działać jak najszybciej. Psie robaki są typowymi pasożytami, ponieważ kiedy zwierzę cierpi to one czerpią korzyść. Pobierają one niezbędne składniki pokarmowe, co prowadzi często do ich niedoboru. Jest to szczególnie niebezpieczne w przypadku szczeniąt, ponieważ zaburza znacząco ich rozwój. Warto również pamiętać, że robaki także załatwiają swoje potrzeby związane z wydalaniem produktów przemiany materii, tylko że robią to w organizmie zwierzęcia. W ten sposób zatruwają czworonoga i mogą wywoływać niebezpieczne choroby układu pokarmowego.


Ceny odrobaczania psa w różnych miastachNależy pamiętać, że niektóre pasożyty są także niebezpieczne dla ludzi. Na zakażenie toksokarozą narażone są przede wszystkim dzieci. Często podchodzą one do bezdomnych psów i się z nimi bawią. Niestety larwy mogą być również obecne w piasku na placu zabaw, dlatego bardzo ciężko jest ochronić swoje dzieci. Po trafieniu do przewodu pokarmowego przedostają się przez ściany jelit i przemieszczają się do takich narządów jak płuca, wątroba, a nawet mózg powodując niebezpieczne stany zapalne. Koszt odrobaczania psa oscyluje z reguły w okolicach 30 zł. W większych miastach może być to kilka złotych więcej, ale różnica nie jest duża. Należy jednak pamiętać, że szczególnie istotne jest wcześniejsze badanie, które pozwoli sprawdzić w jakim stanie znajduje się zwierzę. Łączny koszt badania i odrobaczania nie powinien przekroczyć stu złotych. W sklepie zoologicznym można zakupić tabletkę w cenie 10-15 zł. Koszt zależy przede wszystkim od wieku oraz wagi psa. Najlepiej taką tabletkę włożyć w coś apetycznego, żeby pies to zjadł.