pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2021
  • 10 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 1594

Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w starostwie

Wózki inwalidzkie, balkoniki i kule ortopedyczne oraz rowery trójkołowe - wszystko to jest dostępne w bezpłatnej wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego w Starostwie Powiatowym w Pszczynie.

sprzęt rehabilitacyjny, wózek, kule
Bezpłatna wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego w starostwie · fot. powiat


Wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego to propozycja przygotowana zwłaszcza z myślą o mieszkańcach, którzy mają problemy z poruszaniem się po doznanych urazach lub zabiegach operacyjnych. Nie muszą decydować się na zakup sprzętu, mogą bezpłatnie wypożyczyć go w starostwie.

W asortymencie wypożyczalni są wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne oraz balkoniki rehabilitacyjne. Do dyspozycji mieszkańców są również stabilne rowery trójkołowe, umożliwiające jazdę osobom o ograniczonej koordynacji ruchowej i sprawności fizycznej. Rowery są dostępne w trzech rozmiarach - dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych.

Mieszkańcy powiatu pszczyńskiego mogą korzystać ze sprzętu całkowicie za darmo.

Rower trójkołowy stojący przy stojakach na jednoślady pod wiatą Centrum Przesiadkowego.
Rower trójkołowy stojący przy stojakach na jednoślady pod wiatą Centrum Przesiadkowego · fot. powiat


Jak wypożyczyć sprzęt?Wystarczy zadzwonić pod numer 32 449 23 98 w godzinach pracy pszczyńskiego starostwa. Wózki, balkoniki i kule można wypożyczyć na określony czas - 2 miesiące, z możliwością przedłużenia, jeśli nie ma kolejnej osoby oczekującej na wypożyczenie.

Rowery trójkołowe udostępniane są na okres dwóch tygodni. Można również wypożyczyć rower trójkołowy na kilka godzin lub cały dzień, wtedy wystarczy zgłosić się do pracownika Centrum Przesiadkowego (ul. Sokoła 10).

Powiat Pszczyński pozyskał rowery i sprzęt rehabilitacyjny od fundacji EcoTextil oraz Śląskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Wypożyczalnia działa dla mieszkańców od maja 2019 roku.

ar / pless.pl, źródło: Powiat

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.