pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 9 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4028

Czy gmina Pszczyna ma szansę na nagrodę za wyszczepienie?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

W gminie Pszczyna w pełni zaszczepionych zostało 25 tysięcy 198 osób. To stan na dzień 5 sierpnia. Wojewoda Śląski opublikował zestawienie przedstawiające poziom wyszczepienia wśród mieszkańców gmin woj. śląskiego. 65 z nich jest w premiowanej 500-tce Konkursu "Gmina na Medal", w którym można zdobyć 100 tysięcy złotych dla samorządu. Wśród nich są gminy Pszczyna, Goczałkowice-Zdrój oraz Kobiór.

szczepienie, szczepionka, koronawirus
Szczepienie przeciwko koronawirusowi · fot. pixabay.com


Jak podaje pszczyński magistrat, w gminie Pszczyna na dzień 5 sierpnia w pełni zaszczepionych zostało 25 198 osób, czyli 47,70% mieszkańców. W grupie wiekowej 12-19 lat szczepionki przyjęły 1524 osoby, w grupie 20-39 lat - 6948 osób, 40-59 lat - 8957 osób, 60-69 lat - 4723 osoby, natomiast w grupie 70+ - 4483 osoby.

Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach Wydział Polityki Społecznej Urzędu Miejskiego zorganizował dwie plenerowe akcje szczepień na pszczyńskim rynku. Skorzystały z nich 363 osoby. Podobne akcje zostaną przygotowane w sierpniu.

Ostatnio zastępca burmistrza Piotr Sidzina wziął udział w wideokonferencji przedstawicieli samorządów gminnych i powiatowych z wojewodą śląskim Jarosławem Wieczorkiem. Głównym tematem spotkania był stopień zaszczepienia mieszkańców przeciw COVID-19.

Ponadto wojewoda 8 sierpnia opublikował w mediach społecznościowych zestawienie 65 gmin regionu, które znalazły się w premiowanej 500-tce Konkursu "Gmina na Medal". Wśród nich są gminy powiatu pszczyńskiego. Warunkiem otrzymania nagrody - 100 tysięcy złotych jest osiągnięcie minimum 67 procent zaszczepionych mieszkańców. Zwycięży 500 pierwszych gmin z całego kraju. Samorządy będą mogły przeznaczyć pieniądze na dowolny cel związany z przeciwdziałaniem COVID-19.

ranking szczepień w województwie

ranking szczepień w województwie

ranking szczepień w województwie


Według tego zestawienia gmina Pszczyna znalazła się na 205. miejscu w top 500 gmin i na 51. miejscu wśród gmin woj. śląskiego z wynikiem 48 procent zaszczepionych. Goczałkowice-Zdrój uplasowały się na 47. miejscu w regionie i na 184. miejscu w kraju z wynikiem 48,20 procent zaszczepionych mieszkańców. Kobiór zajmuje 479. miejsce w top 500 w kraju i 64. pozycję w regionie z odsetkiem 46,5 procent zaszczepionych.

ranking szczepień w województwie

ar / pless.pl, źródło: UM Pszczyna, Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj