pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

 • 7 sierpnia 2021
 • 15 sierpnia 2021
 • wyświetleń: 13515

Szczepienia przeciwko COVID-19 przy sześciu kościołach w powiecie

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj

Za nami:

W niedzielę, 15 sierpnia na terenie parafii w powiecie pszczyńskim będzie można zaszczepić się przeciwko COVID-19 jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson oraz dwudawkową koncernu Pfizer. Znane są już dokładne lokalizacje i godziny trwania akcji.

kościół podwyższenia krzyża świętego, os. Piastów
Kościół Podwyższenia Krzyża w Pszczynie · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Zaszczepimy przy Kościele Podwyższenia Krzyża Św. w Pszczynie i przy kilku innych kościołach na terenie naszego powiatu. Punkty pojawią się w każdej z 6 gmin. Będą to:

 • Goczałkowice-Zdrój, Parafia św. Jerzego, ul. Główna 50, szczepienia w godzinach: 9:00 - 17:00 (namiot)
 • Kobiór, Parafia Wniebowzięcia NMP, ul. Rodzinna 11, szczepienia w godzinach: 8:00 - 18:00 (dom parafialny)
 • Miedźna, Parafia św. Klemensa, ul. Wiejska 47, szczepienia w godzinach: 07:00 - 17:30 (namiot)
 • Pawłowice, Parafia św. Jana Chrzciciela, ul. bpa Pawłowskiego 7, szczepienia w godzinach: 8:00 - 13:00 (namiot)
 • Pszczyna, Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego i MB Częstochowskiej, ul. Marii Skłodowskiej Curie 1
 • szczepienia w godzinach: 8:00 - 15:00 (namiot), dodatkowo szczepienia na terenie Parku Zamkowego w godz. 10:00 - 14:00
 • Suszec, Parafia św. Stanisława Biskupa i Męczennika, ul. św. Jana 55, szczepienia w godzinach: 8:00 - 18:00 (bus mobilny)


W Pszczynie, Suszcu i Kobiórze szczepią zespoły z Punktu Szczepień Powszechnych i Szpitala Powiatowego w Pszczynie.

Jak informuje Śląski Urząd Wojewódzki, szczepienia będą się odbywać przez całą niedzielę - od pierwszej do ostatniej mszy w danym kościele. Zaszczepić będzie można się bez wcześniejszych zapisów czy rejestracji - wystarczy tylko przyjść i mieć ze sobą dowód osobisty. Na mieszkańców czekać będą jednodawkowe szczepionki Johnson & Johnson oraz dwudawkowe Pfizera (drugą dawkę będzie można przyjąć w dowolnym innym punkcie.

- To ogromne przedsięwzięcie, ale po pilotażowej akcji szczepień, która odbyła się w niedzielę 1 sierpnia w 12 parafiach, widzimy, że zainteresowanie mieszkańców jest duże i takie działania są bardzo potrzebne. Idziemy więc o krok dalej - będziemy szczepić w parafiach na terenie całego województwa i mamy nadzieję, że mieszkańcy chętnie skorzystają z tej możliwości ­- mówi wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.

- Ks. Abp Wiktor Skworc odpowiadając na prośbę Wojewody Śląskiego wyznaczył na niedzielę 15 sierpnia funkcjonowanie mobilnego punktu szczepień przy naszej parafii. Osoby zainteresowane mogą z skorzystać z działań na rzecz profilaktyki zdrowotnej i przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson lub dwudawkową szczepionkę Pfizer. Nie trzeba się rejestrować, ani zapisywać na szczepienia - wystarczy przyjść z dowodem osobistym do mobilnego punktu szczepień, który będzie się znajdował obok kościoła - informuje na Facebooku Parafia Podwyższenia Krzyża Św. i MB Częstochowskiej w Pszczynie.

Według danych Ministerstwa Zdrowia procent w pełni zaszczepionych mieszkańców gmin w powiecie pszczyńskim wynosi między 48,2% a 40,2%. Do tej pory najwięcej zaszczepionych zostało mieszkańców gmin: Goczałkowice-Zdrój (48,2%), Pszczyna (48,1%) oraz Kobiór (46,5%), następnie Suszec (43,2%), Pawłowice (41,0%) i Miedźna (40,2%).

Powiat Pszczyński końcem kwietnia uruchomił Punkt Szczepień Powszechnych. Do tej pory wykonanych zostało w nim ponad 26 tysięcy szczepień. Szczepienia odbywają się w budynkach modułowych przy boisku Orlik w Pszczynie (ul. Zamenhofa 5a) w:

 • poniedziałki, wtorki i piątki od godz. 12.00 do 20.00
 • środy i czwartki od godz. 8.00 do 16.00.


Numery telefonu do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych: (infolinia czynna jest od poniedziałku do piątku od godz. 10.00 do 16.00): 577 877 388 lub 577 511 077.

ab, ar / pless.pl, źródło: Archidiecezja Katowicka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Koronawirus - raport

Publikujemy bieżące raporty Ministerstwa Zdrowia, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej oraz powiatowego Sanepidu dotyczące sytuacji epidemiologicznej w powiecie pszczyńskim, regionie i kraju. Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Koronawirus - raport" podaj