pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 4884

Plaga nietrzeźwych rowerzystów na drogach powiatu pszczyńskiego

W ręce pszczyńskich policjantów tylko w środę trafiło 4 nietrzeźwych cyklistów. Mężczyźni w wieku od 32 do 63 lat zostali poddani kontroli przez mundurowych.

W środę ręce pszczyńskich policjantów Ruchu Drogowego wpadło już 4 nietrzeźwych rowerzystów: 3 z wynikiem wskazującym na stan nietrzeźwości i 1 po użyciu alkoholu. Najmłodszy z mężczyzn miał 32 lata, najstarszy 63. Rekordzista, około godziny 10.00 miał już 1 promil alkoholu w organizmie. Pozostali niewiele mniej.

Od października 2013 roku kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości traktuje się jako wykroczenie. Za jazdę po użyciu alkoholu (między 0,2 promila a 0,5 promila we krwi) cyklista zapłaci od 300 do 500 zł. Za jazdę pod wpływem alkoholu (powyżej 0,5 promila we krwi) - 500 zł.

- Eliminowanie z ruchu pijanych użytkowników dróg jest ważnym elementem policyjnej troski o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Rowerzysta może być sprawcą tragicznych wypadków. Stwarzają oni realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego. Taki rowerzysta jest nieobliczalny w momencie, kiedy go wyprzedzamy. Uciekając przed zderzeniem z nietrzeźwym rowerzystą kierowca samochodu może wjechać do rowu lub uderzyć w drzewo, co z kolei może spowodować poważną tragedię. Dlatego też dla nietrzeźwych kierowców, także rowerzystów, nie może być żadnej tolerancji - apeluje pszczyńska policja.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.