pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2021
  • 6 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 9937

55-latek pędził 126 km/h przez Mizerów. Stracił prawo jazdy

Policjanci Ruchu Drogowego zatrzymali prawo jazdy 55-letniemu mężczyźnie kierującemu pojazdem Volvo, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h. Sprawcy wykroczenia zatrzymano uprawnienia do kierowania. Ponadto mężczyzna otrzymał mandat karny w kwocie 500 zł oraz 10 punktów karnych.

wideorejestrator
55-latek pędził 126 km/h w terenie zabudowanym · fot. KPP Pszczyna


W środę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie pełnili służbę z wykorzystaniem nieoznakowanego radiowozu. Tuż po godzinie 7.00 przeprowadzając pomiar prędkości w miejscowości Mizerów, zatrzymali kierującego samochodem osobowym marki Volvo, który pędził w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h.

Według obowiązujących przepisów kierowcy, który dopuści się takiego przekroczenia dopuszczalnej prędkości, policjanci obligatoryjnie zatrzymują prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Dodatkowo 55-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic otrzymał mandat karny w wysokości 500 zł, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.

ab / pless.pl, źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.