pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2021
  • 8 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 9952

Spotkania alkoholowe w przejściu podziemnym. Apel radnego

Radny Maciej Stieber złożył interpelację dotyczącą poprawy bezpieczeństwa w okolicach przejścia pod drogą krajową nr 1 na wysokości sklepu Kaufland.

przejście podziemne
Spotkania alkoholowe w przejściu podziemnym. Apel radnego · fot. pless.pl


- W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców oraz przeprowadzoną wizją w terenie wnioskuję o podjęcie skutecznych działań mających na celu poprawę bezpieczeństwa pod przejściem pod DK-1 oraz w jego okolicach - czytamy w interpelacji radnego Macieja Stiebera.

Radny tłumaczy, że "pod przejściem pieszo-rowerowym, jak i w jego pobliżu (m.in. za stacją trafo) odbywają się "spotkania alkoholowe" (również w ciągu dnia) uciążliwe dla mieszkańców, którzy są niejednokrotnie zaczepiani przez uczestników tych spotkań. Dodatkowo należy nadmienić, że uczestnicy "spotkań" zaśmiecają teren (m.in. szkło na przejeździe rowerowym) i załatwiają potrzeby fizjologiczne pod przejściem".

przejście podziemne
Przejście podziemne pod DK-1 · fot. pless.pl


- Przejście to jest jedyną drogą dla pieszych i rowerzystów zarówno z osiedla Daszyńskiego, jak i Ćwiklic i Rudołtowic przemieszczających się do i centrum Pszczyny - dodaje radny z osiedla Daszyńskiego.

Zarząd osiedla Daszyńskiego złożył pismo w tej samej sprawie do komendanta policji w Pszczynie.

Niebawem poznamy odpowiedź burmistrza na interpelację.

przejście
zdjęcie przesłane przez mieszkańców do zarządu osiedla Daszyńskiego

ab / pless.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.