pless.pl - medium nr 1 w Pszczynie

Reklama

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2618

[ZDJECIA] Zakończyła się budowa alejek na cmentarzu w Piasku

Zakończył się kolejny etap budowy alejek na terenie cmentarza komunalnego w Piasku. Dzięki inwestycji poruszanie się po nekropolii jest i bezpieczniejsze, i bardziej wygodne.

Zakończyła się budowa alejek na cmentarzu w Piasku · fot. Oskar Piecuch / UM Pszczyna


Przedsięwzięcie zostało zgłoszone do realizacji w ramach Pszczyńskiego Budżetu Obywatelskiego jako projekt ogólnogminny. W ramach zadania, po uprzednim korytowaniu, ułożeniu obrzeży i wykonaniu podbudowy, na powierzchni około 450 m kw. ułożona została kostka betonowa. Koszt wykonania prac wyniósł 51 450 złotych. Roboty przeprowadziła firma Berylbola Borkiewicz Wioleta z Imielina.

- Cmentarz w Piasku to obecnie jedyny taki komunalny obiekt w naszej gminie. Są plany, by podobny powstał w Pszczynie przy ulicy Żorskiej. W międzyczasie poprawiamy infrastrukturę na istniejącej nekropolii w Piasku. Dzięki zakończonym pracom poruszanie się po niej będzie bezpieczniejsze - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

ab / pless.pl, źródło: UM Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu pless.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.